Benzyna czy gaz? Oto jest najczęściej zadawane pytanie. W dzisiejszych czasach posiadanie samochodu to nie problem, gorzej jest go utrzymać. Wysokie ceny za benzynę odstraszają kierowców do poruszania się autem, więc często wybierają instalacje gazowe, których założenie kreuje się w przedziale od 3500 do 5000 tys. zł. Jeśli ktoś po zamontowaniu LPG ma zamiar jeździć tylko po parę km, to nie opłaca się zakładać. Właściciel może być później zdziwiony, że auto pali w proporcji pół na pół, benzyny i gazu.

Mimo tego, że gaz jest ciągle o połowę tańszy od benzyny, koszty związane z przeróbką mogą być wysokie. Chodź w ostatnim czasie te stawki również maleją, jednak żeby samochód działał poprawnie, na urządzeniach nie warto oszczędzać. Więc nasuwa się pytanie, czy warto inwestować w taki sprzęt. Oczywiście, że jeśli jeździ się bardzo dużo danym samochodem, to odpowiedź jest pozytywna, ponieważ od razu pieniądze zainwestowane zwrócą się. Trzeba tez brać pod uwagę, że nie każdy silnik lubi gaz, więc nie koniecznie będzie na nim jeździł.

Nie można również zapomnieć o tym, że samochód nie będzie jeździł tylko na gazie. Potrzebne jest również paliwo na rozruch auta, zanim samochód przełączy się na gaz musi dojść do odpowiedniej temperatury na paliwie benzynowym zatem koszty rosną.  Do końca się to tak nie opłaca! Trzeba również doliczyć do tego częstszą wymianę przewodów wysokiego napięcia, świec, tłumik się szybciej niszczy, i droższe są przeglądy techniczne. Pamiętać trzeba również, że na gazie robi się o wiele mniej kilometrów niż na benzynie.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.