BMW K1200 LT

K 1200 LT to luksusowy motocykl turystyczny wyposażony bardzo komfortowo i posiadający przyzwoitą, choć niezbyt wyżyłowaną dynamikę. Motocykl standardowo wyposażony jest w kufry, co zwiększa znacząco praktyczność tego turystyka. Poza tym w K 1200 LT zamontowano elektro-hydraulicznie wysuwaną podpórkę i wspomaganie cofania.

Ta maszyna waży z pełnym wyposażeniem 392 kg i ma wysoko usytuowany środek ciężkości. Szokuje olbrzymia odległości dzieląca miejsce styku przedniego koła z podłożem od końcówek kierownicy. K1200 LT ma trudności z manewrowaniem. Maksimum komfortu to wygodne siedzenia z podparciem części lędźwiowej, a w przypadku pasażera także pleców i wiele przydatnych akcesoriów, Elektronika ułatwia prowadzenie motocykla – seryjny ABS zmniejsza ryzyko poślizgu, opuszczana przednia szyba pozwala dobrać aerodynamikę motocykla do jego prędkości i pozycji kierowcy, a nie można także zapominać o wspomaganiu cofania. Motocykl również posiada dolne oświetlenie, które ma na celu bezpieczne ustawienie maszyny.

Tegoroczny model ma także mocniejszy silnik. Czterocylindrowa jednostka 1,2 l ma moc 116 KM i maksymalny moment obrotowy 120 Nm. Na osiągnięcie 100 km/h motocykl potrzebuje 5,6 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza 200 km/h. Średnie spalanie przy prędkości 90 km/h wynosi 4,3 l. Nowością jest elektrohydrauliczna centralna podstawka. Podnosi ona maszynę bez trudu na sprytnie ukrytą podstawkę. Dzieje się tak nawet przy maksymalnej dopuszczalnej masie, wynoszącej aż 600 kg. Wystarczy zatrzymać się i siedząc na motocyklu, nacisnąć guzik. Krótka jazda windą i po sprawie.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Motory