Citroen Xsara

Citroena Xsara to pochodzący z Francji pięciodrzwiowy samochód osobowy. Wygląd tego auta z przodu i tyłu wdaje się zbyt sztywny i prosty. Jednak w środku stwarza całkowicie inne wrażenie, jest przede wszystkim bardzo wygodny, przestronny a co najlepsze posiada duży bagażniki, do którego bezproblemowo może się zapakować cztero-osobowa rodzina na tygodniowy wakacyjny wyjazd! Istnieje oczywiście możliwość złożenia tylnich siedzeń i powiększenia go o kolejne centymetry.
Mimo tego, że drzwi od strony kierowcy i pasażerów, bagażnik oraz deska rozdzielcza są obite twardym plastikiem, to jednak posiadają schowki wykończone miłym i przyjemnym materiałem. Szyby w drzwiach przednich otwierane są elektrycznie, jednak z tyłu już trzeba otwierać je ręcznie. Również lusterka w niektórych nowszych modelach są eklektycznie obsługiwane, jednak w większości przypadkach jest to normalne ręczne ustawienie ale od środka auta. Samochód wyposażony jest w ABS oraz poduszki powietrzne . Klimatyzacji w standardzie niestety nie ma. Bardzo łatwo prowadzi się ten samochód, bez trudności przy skręcaniu, cofaniu czy parkowaniu.
Podsumowując, mimo niskiej ceny tego Citroena, dużym minusem jest szybkość spalania paliwa, oraz częste zużywanie elementów tylniego zawieszenia i czasem zdarza się wylewanie oleju spod uszczelki. Jeśli mówimy już o minusach to także nie można zapomnieć o plusach. Do nich na pewno zaliczymy pojemny bagażnik, wygodny i przestronny środek samochodu oraz elektryczne szyby wraz z lusterkami.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Samochody osobowe