Wybierając się w daleką podróż, powinniśmy pamiętać o paru bardzo ważnych sprawach. Pogoda i temperatura mają znaczący wpływ na samopoczucie kierowców. Klimatyzacja samochodowa jest synonimem luksusu. Jest ona niemalże koniecznym standardem. Większość kierowców nie wyobraża sobie swojego pojazdu bez orzeźwiającego chłodu. Jednak nie wszyscy wiedzą jak „Klima” może szkodzić zdrowiu prowadzącemu auto jak i również jego pasażerom.

Po dłuższym czasie stania samochodu na słońcu, należy otworzyć wszystkie okna w celu wywietrzeni i usunięcia gorącego powietrza ze środka. Następnie zamknąć i włączyć klimatyzację. Jeżeli klimatyzator nie działa tak jak powinien, trzeba się udać do specjalisty zajmującym się tym. Utrzymanie klimatyzacji w samochodzie jest stosunkowo proste, pod warunkiem, że kierowca przestrzega paru zasad. Zaniedbanie ich może doprowadzić do kosztownych napraw, a także do kłopotów ze zdrowiem. Klimatyzacja, która działa nie poprawnie może prowadzić do kataru, kaszlu i łzawienia oczu. Gdy pojawiają się niezbyt przyjemne zapachy z nawiewu, obniżona jest skuteczność chłodzenia, zwiększone zużycie paliwa i zaparowane szyby, to należy natychmiast udać się do serwisu.

W upalną pogodę jest przyjemny chłód w samochodzie, co znacząco zwiększa zarówno komfort i bezpieczeństwo, a także czasem klimatyzacja przydaje się też do osuszenia powietrza w kabinie auta, dzięki czemu nie ma problemu z parującymi szybami. Wysoka temperatura nie tylko szkodliwie wpływa na kierowcę, ale także na pasażerów. Przebywanie w zamkniętym samochodzie nawet, jeżeli nie panuje wysoka temperatura, a świeci słońce może być bardzo groźne dla życia. Pozostawienie w zaparkowanym pojeździe dziecka lub zwierzęcia jest niedopuszczalne!


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.