Kolejne bankructwo?

Czy to możliwe, że na rynku motoryzacyjnym pojawił się kolejny bankrut, a co za tym idzie, z rynku zniknie kolejna marka? Wszystko wskazuje na to, że holenderski producent Spyker Cars ma bardzo poważne i duże problemy finansowe.
Firma ta zajmowała się swoistym rękodziełem – budowali ręcznie pojazdy o sportowym charakterze i zacięciu. Okazało się, że producent od roku zalega z opłatami za wynajem budynku, w którym mieści się siedziba firmy. Dług znanej firmy przekroczył już sto pięćdziesiąt tysięcy euro. Ze względu na przeprowadzony w tej sprawie proces, firma musi również zapłacić odsetki od tej kwoty.
Problemy finansowe Spykera to nie nowość. Zaczęły się w 2010 roku, kiedy to holenderska firma odkupiła od General Motors markę Saab. Plany reaktywacji marki zupełnie się nie powiodły i już po roku zawieszono ponowną produkcję Saaba. Po kolejnym roku ogłoszono upadłość marki. Spyker natomiast pozwał General Motors za celowe spowodowanie upadku marki Saab. Jednak proces ten jeszcze się nie zakończył.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Pozostałe