Kradzieże samochodów są jednym z najpopularniejszych przestępstw. Jeżeli pojazd nie posiada żadnych zabezpieczeń z pewnością przyciągnie uwagę złodzieja.

Istnieje wiele sposobów na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą. Kierowcy wydają coraz większe pieniądze na bezpieczeństwo swojego auta, a i tak przestępcy znajdują na nie sposoby. Najpopularniejsze są blokady kierownicy, ale okazuje się, że nie są zbyt skuteczne, gdyż dla złodzieja rozbrojenie tego zabezpieczenia jest dziecinnie proste. Bardziej skomplikowanym urządzeniem jest nadajnik GPS. Urządzenie pomaga znaleźć skradzione auto, należy jednak zamontować w takim miejscu, żeby złodziej nie mógł go zlokalizować. Warto również mieć immobiliser, który powoduje zatrzymanie silnika,  gdy auto znajdzie się w większej odległości niż kilka metrów od nadajnika. Samochód wyposażony w centralny zamek, nie jest żadnym zabezpieczeniem przed złodziejem, ponieważ ma on specjalne urządzenie zagłuszające wysyłany sygnał z pilota do centrali autoalarmu.

Niestety żadne urządzenie nie daje nam pewności, ponieważ każde można złamać. Można jednak utrudnić kradzież naszego auta, montując kilka różnych zabezpieczeń jednocześnie. Należy również pamiętać o banalnych rzeczach, takich jak zamknięcie drzwi, nie zostawiać dokumentów lub kluczy w aucie. Najlepiej wybierać parkingi strzeżone, parkować w dobrym oświetlonym miejscu, w pobliżu innych samochodów. Nie zostawiać cennych rzeczy na wierzchu. Panel radia chować do schowków lub nosić przy sobie. Jeżeli zostawiamy samochód na dłuższy czas, na parkingu nie strzeżonym, można odłączyć akumulator, złodziej nie będzie miał czasu i nie będzie ryzykował, by sprawdzić dlaczego samochód nie odpala.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.