Mercedes Klasa SL, to luksusowy samochód osobowy. Bez wątpliwości jest to najbardziej znany i rasowy samochód. Niekończąca się maska, przesunięta do tyłu kabina oraz długa, łagodnie opadająca pokrywa bagażnika – oto, czym od lat przyciąga do siebie Mercedes SL. Niemieckie samochody są solidne, twarde oraz toporne. Mercedes powinien być luksusowy do granic możliwości, a zarazem mocny.

Do tej lekkiej konstrukcji wykorzystano aluminiowe podwozie, które jest sztywne, bezpieczne i bardzo komfortowe. Zaletą karoserii jest dopracowana aerodynamika, niestety wadą zaś otwieranie i zamykanie dachy podczas ślamazarnej jazdy. Skoro mówimy już o dachu, to warto zauważyć, że wykonany jest z twardego materiału. Dzięki temu, mogli do perfekcji dopracować wyciszenie kabiny. Auto posiada nowoczesne oświetlenie czy boczne wloty powietrza.

Pojemność kabiny dla pasażerów jest wystarczająca, nawet bagażnik jest wystarczający. Bardzo duży wpływ na komfort podróżowania mają fotele, które odpowiednio dobranej twardości, wyprofilowane aż nie chce się z nich wychodzić. Można powiedzieć, że wnętrze jest perfekcyjne, wykończone ze skóry. Deska rozdzielcza jest elegancka, zadbano o każdy detal i o łatwość w obsłudze. Spalanie tego Mercedesa Klasy SL mieści się w granicach 15-20 litrów na setkę. Żeby takim samochodem móc jeździć, trzeba mieć mnóstwo pieniędzy na paliwo, a zarówno na części wymienne, które są bardzo drogie. Ten model Mercedesa to żywa legenda, który nie wymaga reklamy. Samochodowi maniacy kochają to auto, takim jakie jest.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Samochody sportowe