Mitsubishi Lancer Evolution, to Japoński sportowy samochód, który ma nie tylko sukcesy w rajdowych mistrzostwach świata, ale również świetnie radzi sobie na zwykłych drogach. To auto jest piękne, agresywne i bardzo charakterne,  jedno z najszybszych i najmocniejszych na rynku!

Posiada niesamowite zawieszenie wspomagane komputerami, o wybitnie sportowych nastawach. Niestety po drogach dziurawych i koleinach auto strasznie skacze i powinno się je omijać szerokim łukiem. Szybkie parowanie szyb i niestety klimatyzacja nie radzi sobie z tym. Do tego dochodzi bardzo głośno działający silnik, gdzie powyżej 120 km / h nie da się słuchać muzyki ani prowadzić rozmowy przez telefon. Za to dużym atutem jest napęd na cztery koła.

Samochód na zewnątrz wydaje się duży, i nie ma nic sobie do zarzucenia. Wygospodarowano dość dużo miejsca, i bez problemu pomieści się cztero-osobowa rodzina. Znacznie gorzej wypada bagażnik, nie dość, że ma małą pojemność to jeszcze nie można złożyć tylnich siedzeń. Również pozycja za kierownicą nie należy do idealnych. Mimo tego, że fotel jest wygodny i kierownica leży dobrze w dłoniach, to siedzisko zamontowano zbyt nisko w stosunku do nieregulowanej kierownicy.  Wielkie lusterka w samochodzie zapewniają bardzo dobrą widoczność, lecz z tyłu przeszkadza spojler. Deska rozdzielcza nie błyszczy czymś szczególnym, została jednak dopracowana pod względem obsługi i czytelności wskaźników. Warto jeszcze na koniec dodać, jak dużo Mitsubishi Lancer Evolution spali podczas jazdy – bo jest to aż 14 – 20 litrów !


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Samochody sportowe