Nikogo nie zdziwi informacja, że we wrześniu bieżącego roku najczęściej kupowanymi kompaktami na polskim rynku były Volkswagen Golf, Skoda Octavia, Opel Astra, Toyota Yaris, Ford Focus oraz Skoda Fabia.
Jak podaje też Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego w Polsce zarejestrowano ponad dwadzieścia trzy tysiące pięćset samochodów osobowych. Daje to wynik o prawie dziesięć procent (9,8%) wyższy niż w porównaniu do poprzedniego roku. Przez dziewięć miesięcy (od stycznia 2014) zarejestrowano trochę ponad dwieście dziewiętnaście tysięcy aut. A to z kolei sprawia, że mamy około czteroprocentowy wzrost względem analogicznego okresu w poprzednim, 2013, roku.
Najpopularniejszymi rejestrowanymi autami były kompakty, ze Skodą Octavią na czele. Oprócz już wymienionych samochodów, w pierwszej dziesiątce znalazły się jeszcze takie kompakty, jak Skoda Rapid oraz Toyota Auris. Pojazdy te cieszą się, jak widać, wielką popularnością wśród użytkowników samochodów. A w kategorii kompaktowych SUV-ów znajdziemy Nissana Quqshqai’a. Źródło: http://garazowaniemotocykla.pl/


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Szybkie samochody