Może powodem popularności Nissana Qashqai jest to, że ma on niewielką, o ile nie żadną konkurencję, a może jednak chodzi o jego zgrabne kształty? Kolejne pytanie jakie się może nasunąć, to czy warty jest takiej wielkie ceny.

We wnętrzu samochodu, jest mniej miejsca niż się wydaje z zewnątrz. Na tylnich siedzeniach miejsca przeznaczone są raczej dla dzieci lub niskich osób, ponieważ wyższym pasażerom może przeszkadzać opadający ku tyłowi dach. Do uwag należy jeszcze dodać lusterko na przedniej szybie, jest za duże i znacznie ogranicza widoczność, natomiast boczne lusterka są świetne, bo wielkie więc idealnie wszystko widać. Z wad trzeba jeszcze wymienić za słabo wyprofilowane fotele i totalny brak schowków w kabinie. Plusem natomiast jest świetna widoczność, dzięki wysokiemu zamontowaniu siedzenia kierowcy. Prowadzenie ponadto uprzyjemnią, czytelne i łatwo dostępne zegary pokładowe.  Do zalet warto dodać również napęd na cztery koła oraz skuteczne hamulce. Znajdziemy również w Nissanie Qashqai ręczną klimatyzację, elektryczne wspomaganie, szyby i lusterka. Pojemność bagażnika wygląda przyzwoicie, ale niestety tylnia klapa podnosi się zbyt nisko.

Samochód jest idealny, ale niestety bardzo awaryjny, a części są drogie. Zwrotność i łatwość prowadzenia jest bardzo dobra, wysoko zawieszone nadwozie, które sprawia, że auto pewnie pokonuje zakręty. Silnik jest słaby podczas wyprzedzania, ale spala nie wiele i dba o ekologię! Qashqai ma być autem miasto odpornym, pokonującym wszelkie dziury bez problemu a także nie straszne mu są krawężniki.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Samochody terenowe