Porsche Boxster to świetny, rasowy i sportowy kabriolet, który ma wielu swoich zwolenników na całym świecie. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów niemieckiej firmy oraz najmniejszym i najtańszym. W nim dostaniesz to wszystko czego pragniesz od auta.

Prezentuje się imponująco. Posiada płaską i zgrabną maskę, masywne zderzaki, owalne reflektory oraz klasyczną, sportową linię boczną. Nie poraża swoją wielkością, jest małe, ale dzięki stylistyce całość robi ogromne wrażenie, które przyciąga uwagę ludzi. Grzechem było by nie wspomnieć o wykończeniu wnętrza, które jest najwyższej półki. Fotele idealnie trzymają ciało podczas zakrętów, stacyjka umieszczona jest po lewej stronie kierownicy, gdzie podczas prowadzenia przyjmuje się sportową pozycję. Umieszczony kufer na tyle samochodu, nie jest jedynym miejscem na bagaże. Można je również schować na przedzie auta pod maską. Miękki dach jest minusem, lecz jego szybkość składania oraz małe rozmiary to nadrabiają. Do wad kabiny można dodać, że jest mało przestrzenna, co może stwarzać problemy przy dłuższych podróżach.

Najważniejsze, że doskonale prowadzi się to auto, gdyż posiada manualną skrzynie biegów, sześciostopniowa. Niestety podwozie nie pasuje do dróg z koleinami i nierównościami, wiec znakomicie się jeździ tylko po normalnych drogach, najlepiej w letnim okresie, przy suchej nawierzchni. Jednak bezproblemowo radzi sobie z ostrymi łukami i szybkimi manewrami. Doskonale dopracowany układ napędowy i kierowniczy, oraz skuteczne hamulce. Przyśpieszenie do setki osiąga w ciągu 5 sekund. Przez jego cenę, większość ludzi może sobie tylko o nim pomarzyć. Jednak uczucie podczas jazdy pod gołym niebem jest niezastąpione.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Samochody sportowe