Niemiecka Carrera GT jest bardzo lekkim, ekstra sportowym samochodem bez dachu, ale z wielką klasą, jednak dla ludzi bardzo zamożnych . Niestety Porsche, które ma wielką renomę nie jest już produkowany. W planach była produkcja 1500 sztuk, jednak zakończyła się na 1111 pojazdach.

W tym samochodzie, który ma bardzo ogromną duszę warto zwrócić uwagę na niesamowity spojler, który jest oczywiście wysuwany, a także ma tylnie stylowe światła. Porsche Carrera GT jest jednym z najbardziej  rozpoznawalnych samochodów na świecie. Zapewne każdy mężczyzna bardzo chciałby zostać jego właścicielem. Środek auta, tak samo jak jego wygląd zewnętrzny prezentuje się równie interesująco. Między siedzeniami zamontowano tunel, w którym znajduje się drewniana, sześciobiegowa skrzynia biegów. Wnętrzne jest znakomicie wykończone, gdzie zastosowano połączenie skóry, karbonu i magnezu. Reaguje bardzo szybko i sprawnie na ruchy kierowcy, co sprawia, iż kierowca ma większą kontrolę nad pojazdem. Posiada także klimatyzacje i nawigacje.

Oczywiście nie można zapomnieć o rewelacyjnym podwoziu, dostosowanym do jazdy po zwykłych drogach, jednak jeszcze lepiej spisuje się na torze, gdzie setkę osiąga w niecałe 4 sekundy, natomiast 200 kilometrów w dziesięć sekund. Posiada jednak napęd tylko na tylnie koła. Również silnik jest znakomity, bardzo mocny, jak na samochód wyścigowy przystało. Dużym minusem jest natomiast utrzymanie tego auta. Wysokie spalanie, bo aż 20 litrów na 100 km, a co gorsze samochód nie przejedzie na jednym baku więcej niż 150 kilometrów.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Samochody sportowe