Przynajmniej 25 % ludzi twierdzi, że przepisy są po to, żeby je łamać. Niestety takie myślenie jest bardzo błędne! One są po to by nas ostrzegać o danych zagrożeniach, możliwych niebezpieczeństwach.  Więc dlaczego ludzie nie dostosowują się do prędkości jazdy i przekraczają dozwoloną prędkość?  Tylko jeden kierowca na dwudziestu nigdy nie przekroczył przepisów związanych z prędkością.

Aż 95 % ludzi przekracza dozwoloną prędkość. Niedostosowanie prędkości do możliwości na drodze często kończą się tragicznymi wypadkami, które łatwo odbierają życie. Jeden na czterech kierowców uważa, że niewielkie przekroczenie o 20 km/h, nie jest niebezpieczne. Oczywiście jest to błędne myślenie, ponieważ wraz ze wzrostem prędkości wydłuża się droga hamowania. Pośpiech jest złym doradcą, zwłaszcza zimą, gdy droga jest oblodzona i widoczność ograniczona, hamowanie jest jeszcze bardziej utrudnione. Często przyczynami przekraczania przepisów jest pośpiech. To on motywuje kierowców do szybszej jazdy. Zbyt późne wyjście z domu, korek i trzeba później naciskać na gaz by zdążyć do pracy. Również młodzież często, żeby pokazać innym, że są lepsi od rówieśników przekraczają dozwoloną prędkość.

Warto podczas prowadzenia samochodu, patrzeć na prędkościomierz, gdyż zazwyczaj prędkość jest większa niż się wydaje. Nie można zapomnieć oczywiście o wykroczeniach. Każde przekroczenie prędkości od dozwolonej jest karane nie tylko punktami karnymi, ale również kwotami pieniężnymi. Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest życie ludzie, należy o tym zawsze pamiętać, gdy mamy zamiar nacisnąć na gaz.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.