Toyota Yaris

Toyota Yaris jest najpopularniejszym samochodem w Polsce jak i w Europie. To auto nie jest dla tych, którzy chcą się wyróżniać.

Ten model jest tak rozpoznawalnym autem, że nie trzeba się rozwodzić na temat jego wyglądu. Jest to zgrabne auto, nie ma w nim nic nadzwyczajnego. Jeśli chcesz mieć praktyczny samochód, to Toyota jest właśnie dla Ciebie! Mimo tego, że Yaris wyglądem jest mały, to w środku nie brakuje mu miejsca. Bez problemu znajdzie się przestrzeń na głowę jak i na nogi. W aucie znajdziemy pojemny kufer, a po przesunięciu tylnich siedzeń powiększa się bagażnik!

Niestety wnętrzu brakuje bardzo dużo do ideału. Kokpit wykonany jest z plastiku, co sprawia, że jest bardziej podatny na zadrapania, a do tego nie przyjemny w dotyku. Widoczność zegarów jest zbyt rażąca, kierowcy wydawać się może, że patrzy na nie przez szkło powiększające. Plusem wnętrza na pewno jest kierownica, możliwa do regulacji a przede wszystkim wygodna. W kabinie znajdziemy dobrze wyposażoną deskę rozdzielczą w przeróżne schowki oraz kieszenie. Dzięki umieszczeniu wysoko siedzeń, dobrze się patrzy na drogę. Fotele są wygodne, ale nie posiadają trzymania bocznego, co sprawia, że kierowca musi się mocniej trzymać.  Dzięki dobremu układowi kierowniczemu, samochód bardzo szybko reaguje na ruchy kierownicy, lecz niestety podczas tych skrętów nadwozie znacznie się przechyla. Toyota Yaris znakomicie sobie radzi nie tylko w terenie zabudowanym, ale również poza nim. Sześciostopniowa skrzynia biegów, działa poprawnie choć biegi wchodzą ciężko.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Samochody osobowe