Generalnie samochód nadaje się nie tylko do jazdy po lekkim terenie ale również po mieście. Niemieccy twórcy Volkswagena Tiguana zadbali nie tylko o przytulny wystrój wnętrza.

Na zewnątrz auto prezentuje się jako lekko podniesione kombi, bez żadnych skomplikowanych części. We wnętrzu również panuje nuda. Mimo, że pojazd jest wykończony z bardzo miłego w dotyku materiału, to niestety deska rozdzielcza zrobiona jest z plastiku, którą można bardzo łatwo porysować. W środku znajdziemy dużą ilość schowków i zakamarów, miejsce dla kierowcy jest właściwie dopracowane – wygodna pozycja za kierownicą wpływa na doskonałą widoczność. Urządzenia są bardzo proste w obsłudze i w czytelności. Samochód jest wspaniale wyposażony, posiada siedmiostopniową skrzynią biegów oraz tylnią kamera parkowania.

Siedzenia są znakomicie wyprofilowane, również miejsca dla siedzących nie brakuje. Niestety bagażnik jak na tak duży samochód jest malutki, więc na rodzinny wyjazd będzie ciężko się zapakować. Znakomite, twarde podwozie Volkswagena zapewnia stabilność podczas pokonywania drogi. Nie straszne są mu zakręty, wzniesienia, krawężniki czy dziury na drogach. Do tego praca silnika Tiguana jest bardzo cicha, nic nie słychać podczas jazdy. Bardzo dobry układ kierowniczy sprawia, że Volkswagena prowadzi się doskonale i z olbrzymią przyjemnością. Skuteczne hamulce dają ogromne bezpieczeństwo. Samochód rewelacyjnie sprawdza się podczas ciągnięcia przyczepy kampingowej. Niestety wadom jest przede wszystkim duże spalanie, na trasie 7,5 litra a na mieście od 9,5 do 10 litrów, drogie przeglądy oraz jego awaryjność.


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.

Kategoria: Samochody terenowe