Mercedes-Benz to marka produkująca wysokiej klasy pojazdy zarówno osobowe, jak i ciężarowe. Każdy model wychodzący spod szyldu gwiazdy dostarcza pasjonatom sporo rozrywki, a to ze względu na nieustannie pojawiające się nowości.
Nie inaczej jest w przypadku Mercedesa GLC. Samochód ten jest uznawany za średniej klasy SUVa, produkowanego od okolic 2015 roku. Wizualnie tak jak każdy Mercedes, może przyciągać wzrok. Oczywiście, wszystko zależy od gustu i preferencji danej osoby, jednak w obiektywnym rozrachunku, stylistycznie nie można się do niczego przyczepić. Oczywiście, tak jak w każdym modelu, tak i tutaj występują pewne mankamenty, na które można zwrócić uwagę.
Pierwsze wrażenie po obejrzeniu samochodu
Stojąc twarzą w twarz z Mercedesem GLC możemy dostrzec standardowego SUVa. Z pozoru, nie ma w tym samochodzie niczego nadzwyczajnego. Dla wielu osób jest to jednak ogromnym plusem. Prosta i symetryczna karoseria zapewnia elegancję i nie wprowadza niepotrzebnego zamętu. Cała wierzchnia część nadwozia jest starannie wyprofilowana i może się podobać.
Przechodząc jednak do wnętrza pojazdu, już na wstępie zauważamy ogromną ilość miejsca. Obie osie są od siebie oddalone o ponad 2,87 metra, co zdecydowanie daje wiele przestrzeni. Pewne jest, że nikt w tym samochodzie nie czułby się ciasno. Siedzenia są bardzo wygodne i ergonomiczne. Pozwolą one na pokonywanie długich tras i zapewnią pełen komfort. Całość kokpitu bardzo przypomina tą z pojazdów klasy C od tej samej marki. W dużym skrócie – dla stałych użytkowników Mercedesów, opanowanie panelu nie będzie niczym zaskakującym, natomiast nowi właściciele mogą mieć niemały problem.
Benzynowe wersje silnika
Najpopularniejszym samochodem z całej serii jest bez wątpienia model GLC 250. Prawdę mówiąc, jest to jednostka standardowa – nie prezentuje niesamowitych osiągów oraz nie dominuje pod względem oszczędności. Posiada 211 KM i silnik o pojemności 2.0. Znacznie większe wrażenie robi poliftingowy silnik 2.0 R4 turbo GLC 200 o mocy 197 KM, a także GLC 300 zapewniające aż 258 KM. Obydwie te jednostki zostały doposażone w system Mild Hybrid z instalacją 48V.
Dla osób chcących wytestować osiągi samochodu, jakim jest mercedes glc wynajem wersji silnikowej GLC 300 okaże się bez wątpienia najlepszy. Oczywiście, mowa jest wyłącznie o silnikach w wersjach podstawowych. Jednostki w modelach z pakietem AMG mogą sięgać mocą nawet do 510 KM.
Silniki wysokoprężne
W silnikach diesla najpopularniejszą, a zarazem najstarszą jednostką okazuje się 2.1 litrowy OM 651 GLC 220 d/250. Z początku silnik ten był jednym z lepszych, stosowanych w crossoverach i SUV-ach. Z biegiem czasu jednak jednostki te zeszły na dalszy plan, a na ich miejsce wskoczyły takie odmiany jak chociażby 6-cylindrowy turbodiesel o mocy 330 KM i pojemności 2.9l. Można spotkać go pod nazwą 400 d. Cechuje się niesamowicie niskim spalaniem oraz dobrą wydajnością. Zwróćmy uwagę, że 330 KM jest niemałą mocą, nawet jak na SUVa. Dla wielu użytkowników tego samochodu silnik Mercedesa GLC 400 d stał się bez wątpienia jedną z lepszych jednostek napędowych na rynku.