in

Jazda testowa Hyundaiem – nie lekceważ tych szczegółów

jazda testowa hyundai

Hyundai to jedna z najpopularniejszych marek motoryzacyjnych na polskim rynku. Cenimy koreańskie samochody za bardzo dobry stosunek ceny do jakości, nowoczesny design oraz funkcjonalność. Zainteresowanie tymi autami jest tak duże, że coraz więcej potencjalnych nabywców ma problem z umówieniem się na jazdę testową Hyundaiem w dogodnym dla siebie terminie i wymiarze czasowym. Pośpiech i krótki kontakt z autem nie sprzyjają dokładnemu sprawdzeniu pojazdu, dlatego warto tutaj działać metodycznie i z góry założyć sobie, na które elementy trzeba zwrócić szczególną uwagę. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Realna pojemność bagażnika

Podkreślamy tutaj słowo „realna”, ponieważ bardzo często dane katalogowe mają się nijak do faktycznej użyteczności bagażnika. Klasycznym przykładem będzie tutaj zestawienie sedana z kombi. Co z tego, że pierwszy teoretycznie ma bagażnik o większej pojemności, skoro zapakujemy do niego znacznie mniej rzeczy, nie wspominając już o problematycznym umieszczeniu w bagażniku np. wózka dziecięcego czy kartonów?

Dlatego jeśli kwestia bagażnika ma dla Ciebie fundamentalne znaczenie, to umawiając się na jazdę testową Hyundaiem koniecznie zapytaj o możliwość przeprowadzenia próbnego pakowania – na przykład zabierz ze sobą wózek czy walizki na rodzinny wyjazd.

Ilość miejsca na tylnej kanapie

To bardzo ważna sprawa z punktu widzenia zwłaszcza rodziców małych dzieci podróżujących jeszcze w fotelikach. Często jest niestety tak, że pomimo sporych gabarytów samochodu pojawia się poważny problem z zamontowaniem dwóch, nie wspominając już o trzech fotelikach na tylnej kanapie. Stąd tutaj także rekomendujemy, aby dokładnie to sprawdzić podczas jazdy testowej wybranym Hyundaiem. Może się okazać, że wstępnie upatrzony model jednak nie będzie odpowiedni dla Twojej rodziny i trzeba będzie celować w półkę wyżej.

Dynamika układu napędowego w różnych warunkach drogowych

Podstawowa zasada brzmi: jazdę testową Hyundaiem czy dowolnym innym samochodem przeprowadzamy w taki sposób, aby móc sprawdzić auto w mieście oraz na drodze szybkiego ruchu. Tylko wtedy kierowca jest w stanie ocenić rzeczywistą dynamikę układu napędowego i uniknąć sporego rozczarowania już po zakupie.

Jazda w różnych warunkach drogowych często pozwala nabywcy samochodu przekonać się do napędu hybrydowego, który wbrew obiegowej opinii sprawdza się nie tylko w zatłoczonym mieście, ale też na drodze ekspresowej czy autostradzie.

Zwrotność pojazdu

Podczas jazdy testowej warto poświęcić trochę czasu na typowe manewrowanie samochodem. Nie powinno być problemu z tym, aby podjechać np. na zatłoczony parking pod galerią handlową, co pozwoli ocenić, czy dany model sprawdzi się w warunkach, w jakich zamierzasz go użytkować na co dzień.

Jeśli chcesz mieć możliwość rzetelnego sprawdzenia auta przed zakupem, to na jazdę testową Hyundaiem umów się w MM Cars – autoryzowanego dealera marki w Katowicach. MM Cars gwarantuje dużą dostępność samochodów, dzięki czemu możesz bez problemu przetestować wybrany wariant silnikowy oraz spędzić w aucie tyle czasu, ile potrzebujesz.

Na jazdę testową Hyundaiem umówisz się wygodnie online wypełniając krótki formularz na stronie internetowej dealera.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wypożyczalnia aut dostawczych Warszawa

Auta dostawcze i busy 9-cio osobowe – wynajem

Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC używanego samochodu – krok po kroku