Wynajem długoterminowy to atrakcyjna alternatywa dla kredytu, leasingu operacyjnego, a przede wszystkim dla zakupu gotówkowego. Coraz więcej osób rozważa zerwanie z tradycją nabywania samochodu na własność, doceniając wygodę i opłacalność wynajmu. Nadal jednak wokół tej usługi funkcjonuje sporo mitów i nieścisłości. W naszym artykule wyjaśniamy podstawowe kwestie związane z wynajmem długoterminowym pojazdów, dzięki czemu rzetelnie ocenisz, czy jest to usługa skierowana także do Ciebie.
Czym dokładnie jest wynajem długoterminowy?
Wynajem długoterminowy pojazdów jest usługą, która umożliwia użytkowanie nowego samochodu bez konieczności jego zakupu, a także ponoszenia wysokich kosztów początkowych. Użytkownik wnosi comiesięczną opłatę abonamentową, która pokrywa m.in. utratę wartości samochodu.
Kto może skorzystać z wynajmu długoterminowego pojazdów?
Jest to usługa skierowana zarówno do przedsiębiorców, jak i osób prywatnych (nieprowadzących działalności gospodarczej). Co ciekawe, wynajem długoterminowy pojazdów od pewnego czasu budzi szczególnie duże zainteresowanie właśnie wśród osób fizycznych, które nie mogą sobie pozwolić na zakup coraz droższych samochodów.
Jakie auta są dostępne w wynajmie długoterminowym?
Wynająć można zarówno samochód osobowy, jak i użytkowy. Dostępne są niemal wszystkie marki obecne na polskim rynku, w tym te najpopularniejsze: Ford, Mercedes, Volvo, Hyundai, Mazda, Peugeot czy Citroen.
Co obejmuje miesięczna opłata abonamentowa?
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wysokość opłaty abonamentowej może zostać perfekcyjnie dopasowana do możliwości finansowych najemcy. Duży wpływ na to ma marka pojazdu (utrata wartości, awaryjność), jak również dodatkowe koszty związane z eksploatacją samochodu.
W modelowej umowie wynajmu długoterminowego opłata abonamentowa obejmuje również serwis, naprawy oraz ubezpieczenie pojazdu, a także obsługę ze strony wynajmującego. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla użytkownika, któremu zostaje tylko tankować i dbać o użyczony samochód.
Co jest potrzebne do zawarcia umowy najmu pojazdu?
W przypadku osób fizycznych nieprowadzających działalności gospodarczej wystarczy tylko dowód osobisty i drugi dokument potwierdzający tożsamość. Minimum formalności to ogromna zaleta usługi wynajmu długoterminowego pojazdów, zwłaszcza w porównaniu z kredytem samochodowym.
Jeśli chodzi o JDG, spółki cywilne i spółki prawa handlowego, to do zawarcia umowy potrzebne są jedynie podstawowe dokumenty związane z prowadzoną działalnością (m.in. wpis do CEIDG, zaświadczenie o NIP i REGON, umowa spółki czy wpis do KRS). Wykaz niezbędnych dokumentów przedstawi Ci opiekun umowy.
Aby maksymalnie uprościć i przyspieszyć proces zawarcia umowy wynajmu długoterminowego pojazdu, warto skorzystać z pomocy doradców iBemo. Możesz liczyć na kompleksową obsługę w zakresie zarówno znalezienia najkorzystniejszych warunków świadczenia usługi, jak i konfiguracji odpowiedniego samochodu mieszczącego się w Twoim budżecie.
iBemo korzysta ze wsparcia grupy dealerskiej Bemo Motors, co gwarantuje szeroką dostępność najnowszych modeli aut osobowych i dostawczych. Szczegóły sprawdzisz na stronie https://ibemo.pl/wynajem-dlugoterminowy.