in

Co należy brać pod uwagę kupując używany samochód?

Samochody – Wybierz najlepsze oferty!

W dzisiejszych czasach życie bez samochodu jest dla wielu osób wręcz trudne do wyobrażenia. Nasze pojazdy służą nam zarówno do dojazdów do pracy jak też przy wyjazdach rekreacyjnych poza miasto. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat dostrzega się wzmożony stopień zainteresowania autami z drugiej ręki. Przeglądając samochody osobowe używane, Warszawa oferuje wiele miejsc, w których możemy nabyć naprawdę świetny pojazd.

Czym się kierować przy zakupie używanego samochodu?

Warto się zastanowić nad tym dlaczego chętniej sięgamy po samochody osobowe używane. Warszawa jest przykładem miasta, po którym porusza się wiele nowoczesnych samochodów, które zostały zakupione z drugiej ręki. Wniosek jest taki, że Polacy chętniej wybierają samochody osobowe używane, ale takie, które nie przeżyły jeszcze zbyt wiele.

Przebieg i stan techniczny

Szukając samochodu z drugiej ręki trzeba zwrócić szczególną uwagę na niektóre kwestie. Duże znaczenie przy wyborze ma przebieg. Wartość dotycząca przebiegu pozwoli nam oszacować jak bardzo eksploatowany był używany samochód, którym jesteśmy aktualnie zainteresowani. Należy pamiętać, że wystawiane na sprzedaż samochody używane mogą pochodzić z branży, która w pewien sposób wymuszała wzmożoną eksploatację auta.

Zapytaj o przeszłość pojazdu

Jeśli przeglądałeś ogłoszenia oferujące zakup samochodu używanego i teoretycznie znalazłeś to czego szukasz to koniecznie dopytaj o przeszłość auta. Jeśli jakaś firma w swojej ofercie posiada auta używane przez kurierów czy przedstawicieli handlowych to te modele mogą mieć wiele kilometrów przejechanych. Podobnie sytuacja wygląda jeśli kupujesz samochód używany, który był wykorzystywany w leasingu.

Wybierz samochody używane znanego producenta

Trzeba zauważyć, że decydując się na zakup samochodów używanych Polacy chętniej sięgają po niektóre modele czy też zwracają dużą uwagę na producenta. Wśród osób młodych dużym zainteresowaniem cieszą się tacy producenci jak:

 • BMW;
 • Audi;
 • Volkswagen;
 • Alfa Romeo.

Natomiast osoby starsze częściej wybierają samochody osobowe od takich producentów jak:

 • Toyota (szczególnie polecana jest Toyota Yaris);
 • Skoda;
 • Opel;
 • Fiat.

Dużym uznaniem cieszą się modele aut typu SUV. Młodsi kierowcy wybierają najczęściej auta typu sedan oraz hatchback.

Samochody osobowe używane – Warszawa oferuje wiele miejsc, gdzie je kupisz!

Obecnie chętniej wyszukiwanymi modelami są skoda octavia, mazda mx, różne modele Toyoty oraz różne niemieckie samochody. Warszawa i jej ulice jest pełna nowoczesnych pojazdów. Dla Polaków duże znaczenie ma również rok produkcji oraz to, czy samochód posiada silnik typu diesel, czy benzyna. Wybierane przez naszych rodaków auta osobowe z segmentu pojazdów z drugiej ręki z reguły są też wyposażone w wiele ciekawych udogodnień. Przeglądane samochody osobowe koniecznie muszą posiadać klimatyzację oraz czujniki ułatwiające parkowanie.

Praktycznie i przyjaźnie, czyli kilka słów o dodatkach

Robiąc mały przegląd ogłoszeń w Polsce można dostrzec, że ciężko sprzedać auto liczące sobie więcej niż 15 lat. Ze starszych aut wybierane są tylko niezawodne skody czy audi. Zainteresowaniem cieszą się też samochody osobowe produkowane w Japonii. Cenimy sobie ułatwienia i dlatego poszukując w Internecie auta chętniej przejrzymy ofertę dotyczącą auta bogatego w dodatki. Szczególnie doceniane są:

 • wbudowana nawigacja GPS;
 • systemy kontroli trakcji;
 • czujniki parkowania;
 • kamery w zderzaku lub ramce tablicy rejestracyjnej;
 • wbudowane radia z systemem Android.

Nowoczesne i piękne samochody. Warszawa czeka na Ciebie!

Ze statystyk wynika, że przeglądając samochody osobowe z drugiej ręki chętniej mierzymy w przedział cenowy od 10 do 50 tysięcy złotych. Nieco rzadziej interesujemy się samochodami używanymi z ogłoszenia, w którym cena przekracza 100 tys. Dysponując takim budżetem częściej rozglądamy się za autem nowym. Wcale nie musi się okazać, że takie auto będzie lepsze niż samochody osobowe używane. Jako przykład miasta oferującego wiele świetnych modeli aut z drugiej ręki podawana była Warszawa. Jednak trzeba dodać, że nie tylko w Warszawie znajdziesz dostępne auta używane polecane przez specjalistów z branży.

Ekskluzywny model w używanej wersji – sprawdź!

Dla wielu z nas ważne jest to, aby nasze auto wyróżniało się na drodze. Oczywiście znacznie ma tutaj marka pojazdu. Przeglądając ogłoszenia można spotkać się z ofertami takich modeli jak Edge czy Cougar. Są to przykłady aut z górnej półki. Te propozycje sprawdzą się zarówno do jazdy codziennej jak i do wyjazdu w daleką trasę. Oferta związana ze sprzedażą takiego auta często jest łatwa do znalezienia w sieci. W sieci znajdziesz też polecane opony takie jak Michelin Alpin 6.

Wybierz sprawdzonych sprzedawców

Jeśli chcesz kupić samochód używany to warto wybierać polecanych sprzedawców. W przypadku gdy oferta pochodzi od klienta indywidualnego należy dokładanie sprawdzać interesujący nas samochód. Z pewnością pomocna może okazać się jazda kontrolna ze specjalistą, który ma duże doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Istnieją też w Polsce firmy świadczące usługi polegające na sprawdzaniu aut, którymi jesteśmy zainteresowani w kontekście ich kupna.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Oznaczenia na oponach samochodowych. Wszystko, co musisz wiedzieć

Jaki wybrać dodatek do oleju silnikowego?