in

Jak zadbać o swój samochód przed zimą?

Jesień i zima to jeden z najgorszych okresów dla lakieru naszego samochodu. Zmienne temperatury, wilgoć i przymrozki sprawiają, że jego warstwa jest znacznie osłabiona. W tym artykule sprawdzimy jak zadbać o swój samochód jeszcze przed przyjściem pierwszego śniegu i jak znaleźć firmę, która wykona dla nas najważniejsze zabiegi.

1. Nałożenie powłoki ceramicznej – co warto wiedzieć?

2. Powłoka ceramiczna na samochód – jak znaleźć wykonawcę?

Nałożenie powłoki ceramicznej – co warto wiedzieć?

Lakier samochodu i jego trwałość różni się w zależności od marki i samochodu. Jeżeli do tej pory dbaliśmy o pojazd i regularnie go lakierowaliśmy to z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że jest w dobrym stanie. Co, jednak jeśli nasz samochód przez całą zimę stoi na zewnątrz bez odpowiedniego zabezpieczenia? W takiej sytuacji warto wykonać powłokę ceramiczną, która zabezpieczy nasz lakier przed negatywnym działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Warto również pamiętać, że zabieg ten zabezpiecza przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi, odpryskami lakieru i zapewnia lepsze właściwości hydrofobowe.

Lakier samochodowy narażony jest na działanie bardzo wielu czynników. Na powierzchni lakieru może znaleźć się odprysk, rdza lub pęcherzyki powietrza. Ceramika na auto pozwoli nam zachować matowy lakier i błyszczący lakier.

Powłoka ceramiczna na samochód – ważne informacje

Znalezienie odpowiedniej firmy nie musi być trudne. Na stronie https://www.braciapietrzak.pl/uslugi/powloka-ceramiczna-lakieru zapoznamy się z najważniejszymi informacji i cennikiem nakładania powłok ceramicznych. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto sprawdzić opinię na temat danej firmy. Zabezpieczenie w postaci powłoki ceramicznej może wydobyć z naszego samochodu głębie lakieru.

Zabieg ten jednak ma swoją cenę. Koszt takiej usługi zależy od wielkości samochodu. Pamiętajmy również, że w niektórych przypadkach może on się zmienić w trakcie wykonywania zlecenia. Wygląd samochodu jest bez wątpienia bardzo ważny, dlatego nie powinniśmy nakładać wosku na myjni automatycznej. Jest on niskiej jakości i bardzo często nie przynosi pożądanych efektów.

Powłoki ceramiczne

Nadmiar preparatu może źle wpływać na widoczność szyby czołowej. Powłoka ceramiczna nakładana w specjalnym warsztacie zabezpieczy powierzchnię lakieru i przyniesie całkiem nowy wygląd auta. Przed jej zastosowaniem prócz dokładnego mycia, odpowiedniej pielęgnacji, sprawdzany jest stan lakieru. To na jego podstawie klient dostaje informację, czy jest sens kłaść wosk.

Efekt ochrony lakieru sprawia, że na powierzchni tworzy się twarda powłoka, która wydobywa głębię lakieru. Uszkodzenia mechaniczne, kwaśne deszcze, zarysowania, plamy ptasich odchodów nie będą nam już towarzyszyć. Wykonanie tej usługi podnosi wartość samochodu bez względu czy jest to nowy samochód, czy używany. Powłokę można nałożyć o każdej porze roku. Koszt usługi sprawdzimy na miejscu. Dokładna aplikacja przyniesie spodziewane efekty. Powłoka wykonywana na myjniach automatycznych nie chroni nas przed działaniem czynników zewnętrznych tak dobrze jak po powłoce ceramicznej

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jaki wybrać dodatek do oleju silnikowego?

VW Bulik – gdzie zdobyć części?