in

Zbliża się zima. Pomyśl o ogrzewaniu postojowym do auta!

Nie przepadasz za chłodem w samochodzie zimą? Zamontowanie ogrzewania postojowego pozwoli Ci na komfortowe podróżowanie. Zobacz, jakie warianty ogrzewania – webasto można obecnie kupić!

Czym jest ogrzewanie postojowe samochodu?

Ogrzewaniem postojowym, również webasto, określa się rodzaj instalacji pozwalającej na ogrzewanie samochodu podczas chłodów. W zależności od wariantu ogrzewać można komorę silnika z silnikiem oraz wnętrze pojazdu.

Dzięki ogrzewaniu samochodu można komfortowo podróżować podczas zimy. Samochód jest zawsze dobrze nagrzany przed rozpoczęciem jazdy, a także nie ma problemów z jego odpaleniem oraz z usuwaniem śniegu i lodu z szyb i karoserii. Wobec tego jest to też duża oszczędność czasu dla osób parkujących na zewnątrz.

Obecnie ogrzewanie postojowe jest oferowane w wielu wariantach, co powoduje, że można dobrać je indywidualnie do swoich potrzeb, a także posiadanego budżetu.

Ogrzewanie postojowe – rodzaje

Instalacje ogrzewania postojowego można podzielić na różne kategorie pod kątem sposobu ich pracy. Wyróżnia się najczęściej ogrzewanie postojowe wodne oraz powietrzne. Czym różnią się one między sobą?

Ogrzewanie postojowe powietrzne

Powietrzne ogrzewanie samochodu polega na zasysaniu powietrza przez agregat i ogrzewaniu go do odpowiedniego poziomu. Następnie jest ono tłoczone dmuchawą do wnętrza pojazdu. Takie ogrzewanie używane jest głównie w pojazdach użytkowych, na przykład samochodach ciężarowych, busach, maszynach rolniczych i budowlanych.

Warto też wskazać, że w sprzedaży dostępne są systemy ogrzewania elektrycznego, które polegają na umieszczeniu w pojeździe urządzenia nagrzewającego jego wnętrze. Takie systemy używane są głównie w garażach i w innych miejscach, gdzie ma się dostęp do prądu.

Ogrzewanie postojowe wodne

Z kolei ogrzewanie postojowe wodne polega na wykorzystaniu płynu w instalacji chłodzącej. Jest on podgrzewany i następnie dzięki niemu można ogrzać komorę silnika i wnętrze pojazdu. Taki system jest używany w różnych samochodach, w tym także w samochodach osobowych. Jest on również bardziej komfortowy od ogrzewania powietrznego, ponieważ nie hałasuje tak mocno i jest tańszy w użytkowaniu.

Jak zamontować ogrzewanie samochodowe?

Aby zamontować w swoim samochodzie ogrzewanie postojowe wodne albo powietrzne, warto skorzystać z oferty sprawdzonych warsztatów samochodowych, które zajmują się tego typu usługami. Specjalista pomoże wtedy w wyborze odpowiedniego rodzaju ogrzewania i przeprowadzi fachowy montaż.

Wybrane systemy, na przykład elektryczne, można też zamontować we własnym zakresie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Zawór tankowania LPG – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć

Jak wybrać przewoźnika na podróż do Niemiec?