in

Jak dobrze kupić i sprowadzić auto z Niemiec?

Sprowadzanie aut z Niemiec cieszy się w Polsce dużą popularnością, co wynika z faktu, że są one powszechnie uważane z zadbane egzemplarze. Jak zatem dobrze kupić auto z Niemiec? Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego pojazdu?

Jak dobrze kupić auto z Niemiec?

Jak wspomniano we wstępie sprowadzanie aut z Niemiec to częsta praktyka, co sprawia, że w komisach znajduje się wiele takich pojazdów. Cieszą się one również sporą popularnością, co wynika z faktu, że samochody importowane zza naszej zachodniej granicy są uznawane za zadbane. W rzeczywistości jednak należy dokładnie weryfikować je przed zakupem, co jest związane nie tylko z ich stanem technicznym, ale również różnymi sztuczkami handlarzy. Stosowaną przez nich praktyką jest bowiem między innymi cofanie liczników, czy ukrywanie informacji o szkodach. W związku z tym istotna jest przede wszystkim historia pojazdu, którą można sprawdzić nie tylko w przypadku krajowych aut, ale również tych, które zostały sprowadzone.

Jak sprawdzić historię pojazdu?

Chcąc sprawdzić historię danego pojazdu należy posiadać jego numer VIN, w związku z czym warto poprosić o niego sprzedawcę. Jak sprawdzić VIN? Otóż, znajduje się on w dowodzie rejestracyjnym pojazdu oraz na jego elementach konstrukcyjnych, np. pod wycieraczką prawego fotela, czy na słupku po stronie kierowcy. Aby uzyskać raport VIN należy skorzystać z dedykowanego dekodera, który jest dostępny m.in. na autobaza.pl. Umożliwia on sprawdzenie VIN za darmo, co pozwala zweryfikować nie tylko historię pojazdu, ale również szczegółowe informacje na jego temat, czego przykładem mogą być np. informacje o wersji wyposażenia. Sprawdzenie samochodu po VIN powinno być zatem czynnością wykonywaną jeszcze przed umówieniem się na oględziny używanego auta. W wielu przypadkach pozwala ono bowiem uniknąć jazdy próbnej autem z ukrytymi wadami, dzięki czemu można oszczędzić nie tylko czas, ale również pieniądze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie używanego auta?

Decydując się na zakup używanego auta należy przede wszystkim dokładnie zweryfikować jego stan techniczny, co pozwoli uniknąć wielu przykrych niespodzianek. Poza sprawdzeniem pojazdu po VIN dobrą praktyką jest również udanie się z nim do stacji diagnostycznej, gdzie przeprowadzony zostanie przegląd techniczny. Uczciwy sprzedawca nie powinien robić w tym przypadku problemów, ponieważ to potencjalny nabywca płaci za tego typu usługę. Uwagę warto zwrócić również na przebieg pojazdu, ponieważ w przypadku niektórych modeli aut typowe usterki pojawiają się z reguły po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Oczywiście należy również zweryfikować autentyczność przebiegu, co umożliwia wspomniane już wcześniej sprawdzenie pojazdu po VIN. Istotną kwestią może być także wgląd do książki serwisowej, ponieważ zawiera ona dokładne informacje na temat napraw, które zostały przeprowadzone w danym pojeździe.

Podsumowując należy stwierdzić, że chcąc kupić używane auto z Niemiec nie można ślepo wierzyć w to, że będzie to idealny egzemplarz. Warto bowiem mieć świadomość, że importowane auta również mają wady, które w wielu przypadkach są skutecznie maskowane przez osoby, które nimi handlują.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Rodzaje turbosprężarek – skuteczne doładowanie silnika

Prawo jazdy kat. B na automat. Co musisz wiedzieć przed egzaminem?