in

Sprowadzanie aut dostawczych zza granicy, czy nadal się opłaca?

Corocznie na polski rynek trafia wiele samochodów, które pochodzą z obcych krajów, takich jak Niemcy, Francja, Włochy i Belgia. Znalezienie dobrej oferty jest naprawdę dość utrudnione, przez przesyt na polskim rynku motoryzacyjnym. Mimo to, tendencja do sprowadzania aut dostawczych zza granicy i handel nimi, wcale nie maleje. Z jakich krajów najlepiej sprowadzić dostawcze auto lub busa?

samochód ciężarówy

Auto zza granicy, co trzeba mieć na uwadze sprowadzając samochód dostawczy?

Jeśli przymierzamy się do zakupu nowego auta i zamierzamy go sprowadzić zza granicy, powinniśmy mieć na uwadze kilka rzeczy. Jeśli sprowadzamy samochód sami, to w naszym obowiązku jest zarejestrowanie pojazdu na terenie Polski, jeśli kupujemy auto od handlarza, to on musi auto w Polsce zarejestrować.

Kupując samochód sprowadzony z Niemiec, czy Francji należy dokładnie sprawdzić. Najlepiej na oględziny zabrać ze sobą mechanika lub kogoś kto zna się na motoryzacji, a także warto umówić się na jazdę próbną, lub wizytę w pobliskiej stacji kontroli pojazdów. Samochód dostawczy powinno być bezpieczne, a nawet jeśli nie nosi śladów wypadku, a niestety uległo kolizji, to sprzedawca powinien o tym uprzedzić. Trzeba także zwrócić uwagę na liczniki i rzeczywisty przebieg samochodu.

Stan techniczny auta to ważna kwestia, ponieważ potem wiąże się to kolejnymi kosztami dla nas, jako nowego nabywcy. Kolejnym skutecznym sposobem jest weryfikacja nr VIN samochodu. W ten sposób można sprawdzić historię jego napraw. Ponad to z formalności, warto pamiętać o ubezpieczeniu, ponieważ nawet jeden dzień bez ubezpieczenia OC wiąże się z karą. To samo tyczy się, jeśli kupujemy samochód dostawczy w skupie aut dostawczych.

 

Z jakiego kraju najlepiej sprowadzić dostawczaka do Polski?

Możliwości jest wiele, nadal wielu Polaków wyjeżdża do Niemiec lub Belgii po samochód, czy to dla siebie, czy na handel. Auta dostawcze, busy i osobowe, sprawne, zadbane i pełnym wyposażeniem, a także nie najstarszego rocznika można znaleźć w znanych wszystkim krajach, takich jak Niemcy, czy Belgia, a także Włochy. Pamiętajmy, że po takie auta nie trzeba się nawet udawać za granice, wystarczy skontaktować się z komisem lub skupem aut dostawczych, by kupić naprawdę dobre auto.

Skup aut dostawczych Bydgoszcz oferuje wiele dobrych aut sprowadzonych z Niemiec o niskim przebiegu, lub po drobnych stłuczkach, gdzie w Belgii uznane były za szkodę całkowitą. Takie auto sprowadzane jest do Polski z dużą korzyścią, bo właściwie nic mu nie dolega, a w Belgii nikt do tych aut się nie przywiązuje. Podobnie jest w skupie aut dostawczych Gdańsk, gdzie znajdziemy piękne modele Renault, Citroenów, Mercedesów i innych.

Warto też na własną rękę poszukać dobrej oferty. Można to zrobić przeglądają strony internetowe, lub udając się na giełdy samochodów w innych krajach. Warto udać się również po samochód do Włoch, ponieważ mieszkańcy tego kraju wymieniają auta bardzo szybko, zaledwie po kilku latach użytkowania. Zarówno auta osobowe jak i dostawcze. Takie również trafiają do skupów aut dostawczych na terenie Polski.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pomoc drogowa

Jak postąpić w przypadku awarii samochodu na autostradzie A4?

powłoka ceramiczna

Ceramika na lakierze samochodowym- do czego służy?