in

Jak sprowadzić auto z Belgii?

import aut z Belgii

W życiu wielu kierowców przychodzi taki czas, że auto, które swoje lata świetności ma za sobą chcą wymienić na „lepszy model”. Szukamy wówczas różnych rozwiązań dogodnych dla naszych możliwości, zasobów portfela i pragnień. Jest wiele rozwiązań, jeśli chcemy nasze wysłużone auto wymienić na nowe, szybkie i modne. Jednym z takich sposobów jest oczywiście oglądanie ogłoszeń zamieszczonych w Internecie na portalach motoryzacyjnych. Znaleźć tam można naprawdę wiele perełek od indywidualnych sprzedawców.

Na stronach tych przedstawione jest łatwe wyszukiwanie. Szukać można filtrując poprzez marki, roczniki, rodzaj silnika, przebieg czy też kolor. Niestety wiąże się to jednak z telefonami, umawianiem się, oględzinami, a często i tak takie spotkania kończą się niezadowoleniem i stratą czasu. Kolejnym sposobem na poszukiwanie samochodu jest skup aut lub komis. Tam również można udać się w celu poszukiwań świeżego samochodu.

Należy jednak brać pod uwagę, że tam możemy zastać samochody w różnym stanie technicznym i warto wziąć ze sobą na oględziny kogoś, kto zna się na motoryzacji. Może to być zaprzyjaźniony mechanik lub osoba z otoczenia, które od razu rozpozna, co w samochodzie jest do ewentualnej naprawy. Kolejnym rozwiązaniem jest sprowadzenie samochodu zza granicy Polski. Jak wiemy Niemcy mają świetną renomę, jeśli chodzi o ich używane auta, ale w przeciągu lat zaczyna się to zmieniać.

Największy popyt na auta sprowadzane z Niemiec był w latach 90 i trwa do dziś, ale z tendencją spadkową. Można sprowadzić również auto ze Stanów Zjednoczonych, ale dzieli nas od Stanów naprawdę wielka odległość, a także ocean, więc sprowadzenie samochodu z USA nie jest zbyt proste, a przede wszystkim kosztowne. Zatem polscy kierowcy coraz częściej wybierają się po samochody do Belgii. Możemy to zrobić samodzielnie lub za pomocą specjalnych firm. Wówczas nie dość, że możemy kupić auto w bardzo dobrym stanie technicznym, to sprowadzenie go nie wymaga wielkiego zachodu.

sprowadzanie auta z belgii

Dlaczego warto sprowadzać samochody z Belgii?

Dlaczego warto sprowadzić samochód z Belgii? Ponieważ na tę chwilę jest to operacja bardzo opłacalna. Belgia to niewielki kraj znajdujący się na zachodzie Europy, ale to właśnie w tym kraju handel samochodami kwitnie. Belgia ma w swoich ofertach wiele samochodów w świetnym stanie technicznym.

Zarówno w komisach samochodowych, jak i od indywidualnych sprzedawców. Dzieje się tak, ponieważ podobno Belgowie nie przywiązują się do swoich aut jak inni mieszkańcy Europy. Jeśli zdarzy się wypadek, Belgowie nie naprawiają swoich samochodów, tylko od razu pozbywają się go. Jeśli samochód im się po prostu znudzi, sprzedają go i zastępują nowym. Samochody w Belgii można zatem kupić w atrakcyjnej cenie i w bardzo dobrym stanie technicznym. Cena samochodów z Belgii jest zazwyczaj adekwatna do stanu technicznego. Zastanowić się trzeba jedynie gdzie kupić auto używane z Belgii? Otóż samochody używane z Belgii można kupić za pomocą stron internetowych, to znaczy tam można ich szukać.

Jest kilka takich stron, gdzie można znaleźć samochody używane w atrakcyjnej cenie. Jest to na przykład, www.autoscout24be, lub www.hebbes.be i inne. Sprowadzenie samochodu z Belgii nie jest również skomplikowaną operacją. Taki samochód można bez trudu sprowadzić na własną rękę, jedynie należy pamiętać o kilu formalnościach. Kiedy transakcja dojdzie do skutku, otrzymujemy dowód rejestracyjny i ważne badanie techniczne pojazdu. Dokumenty związane z rejestracją samochodu można jednak załatwić tylko i wyłącznie w Brukseli. Warto się zatem przygotować, że sprowadzenie samochodu z Belgii może potrwać kilka dni.

używane auto z Belgii

Jakie samochody z Belgii opłaca się sprowadzać?

Należy wspomnieć, że belgijskie firmy ubezpieczeniowe często za drobne stłuczki uznają jako szkodę całkowitą, to ważna informacja chociażby z tego względu, że taki samochód za chwilę jest odsprzedawany. Warto więc, rozejrzeć w Belgii za samochodem powypadkowym lub lekko uszkodzonym, nadającym się do drobnej naprawy, bo można go kupić naprawdę tanio, a jego stan techniczny często nie różni się zbytnio od nowego samochodu. Jak wcześniej wspomniano Belgowie nie przywiązują się do swoich samochodów.

Jest kraj rozwinięty gospodarczo na tyle, że obywatele mogą sobie pozwolić na częste zmiany aut. Takie auto warto też sprowadzić do dalszej odsprzedaży i jeszcze dobrze na nim zarobić. Ceny samochodów używanych z Belgii często nie są wysokie, ponieważ mieszkańcom Belgii zależy wyłącznie na tym, żeby samochodu pozbyć się szybko. Zatem my, możemy na tym sporo skorzystać. W Belgii auta uszkodzone w większości nie mają wad ukrytych, ich liczniki nie są przekręcane, a usterki są autentycznie ujawniane.

samochody z belgii

Popularne belgijskie strony z ogłoszeniami aut!

Jak wcześniej wspomniano, jest kilka belgijskich stron internetowych z autami, na których można szukać ofert. Jak wiadomo będą one różne, trzeba jedynie się im przyjrzeć, zadzwonić, przemyśleć. Belgijska strona z autami, to na przykład www.2dehands.be/autos. Jest to bezpieczna strona, zaufana i śmiało można z niej korzystać.

Aby uniknąć nieuczciwego indywidualnego sprzedawcy, warto korzystać z belgijskich stron z ogłoszeniami. Jednakże niezależnie od tego, czy ogłoszeń szukamy tam, czy indywidualnie, należy za każdym razem przemyśleć zakup i decyzję. W podróż po sprowadzany samochód z Belgii warto zabrać osobę, która zna się na autach. Warto również znać język obcy za pomocą, którego możemy się porozumieć.

Ceny używanych aut w komisach Belgijskich

Jeśli zdecydujemy się na zakup samochodu w belgijskim komisie samochodowym, musimy najpierw sprawdzić i porównać ceny z innymi ogłoszeniami na rynku. W koszty trzeba wliczyć również koszty związane ze sprowadzeniem go do Polski, oraz koszty rejestracji samochodu kupionego na belgijskiej auto giełdzie.

Samochody z Belgii rejestruje się podobnie do tych, które zostały kupione na terenie Polski. Procedura jest właściwie bardzo podobna, ale droższa. Koszt to około 1176zł, należy również wliczyć koszty tłumaczenia dokumentów itp. oraz badania techniczne. Nie ma co się jednak zrażać w tej sytuacji. Ponieważ samochód kupiony w belgisjkim komisie samochodowym można kupić w naprawdę świetnej cenie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Majster
Majster
3 lat temu

Sporo z tym roboty, ale idzie wyhaczyć fajnego belgiana

Taro
Taro
3 lat temu

Do Belgii jeźdżą ci co nie kupili nic w Niemczech, pozdrawiam.

przycisk Geberit

Przycisk Geberit Sigma 50 – opinie, cena, kolory

regeneracja plastików w samochodzie

Poznaj kilka sposobów na odnowienie plastików w samochodzie!