in

Car detailing – czyli jak utrzymać samochód w dobrej kondycji?

Profesjonalne studio auto detailingu przeżywa prawdziwe oblężenie w ostatnim czasie. Wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że tego typu usługi pomogą zadbać o lakier samochodu, usuwanie wgnieceń i o inne detale. Ma się do czynienia z szeroko pojętym czyszczeniem samochodu, jakiego żadna osoba nie jest w stanie wykonać samodzielnie.

Auto detailing Warszawa – czy jest to konieczne?

Auto detailing w Warszawie jest miejscem, jakie dedykowane jest tak naprawdę do wszystkich przedsiębiorców, którzy w świadomie podchodzą do dbałości o własny pojazd mechaniczny. Niektórzy mówią, że jest to auto SPA, gdzie można liczyć na szereg zabiegów, m.in. odświeżenie lakieru. Warto zadbać o wygląd auta z wielu względów. Jednym z nich jest możliwość utrzymania wartości pojazdu. Zwiększa się sama estetyka samochodu od zewnątrz. W trakcie wykonywania różnych zabiegów stosowane są takie preparaty, których celem jest zapewnienie większej odporności na działanie czynników zewnętrznych, w tym warunków atmosferycznych. Dodatkowo należy także wspomnieć o tym, że car detailing wpływa także na zmniejszenie zużycia elementów. Dzięki temu można zapewnić im większą żywotność. Wielu kierowców przyznaje także, że po auto detailingu w Warszawie świeżość w samochodzie utrzymuje się zdecydowanie dłużej. Wpływa to na większą przyjemność jazdy.

Auto detailing zewnętrzny

Usługi, jakie oferowane są przez samochodowe SPA, można podzielić na te, które wykonywane są na zewnątrz, a także wewnątrz.

Wśród zewnętrznych zabiegów wyróżnić można:

  • kompleksowe mycie oraz czyszczenie;
  • korekta lakieru, która obejmuje m.in. usunięcie rys, hologramów;
  • zabezpieczenie lakieru, m.in. woskowanie, zabezpieczenie powłoką ceramiczną.

Detailing wnętrza auta

Wnętrza pojazdu również wymaga kompleksowego podejścia. Wszystko rozpoczyna się od odkurzenia całej powierzchni. Dopiero potem wykonywane jest czyszczenie, jakie obejmuje m.in. pranie tapicerki, czyszczenie wnęk drzwiowych. Nie można zapomnieć także o tym, że bardzo ważne jest mycie szyb od wewnątrz. Po tym jak zostaną usunięte wszystkie zabrudzenia, łącznie z tymi problematycznymi, wnętrze auta zostanie w sposób kompleksowy zabezpieczone. To właśnie wtedy dochodzi m.in. do impregnacji całej tapicerki.

Jak wykonuje się car detailing?

Ktoś powie, że impregnacja tapicerki skórzanej nie wymaga skomplikowanej wiedzy. Jednak fachowe zabezpieczenie, jakie jest w stanie pozostawić efekt na długi czas, już tak. Należy bowiem wspomnieć o tym, że usługi car detailingu wykonywane są w określonych warunkach – włączając to temperaturę oraz ilość odpowiedniego oświetlenia. Tak, aby móc bez trudu wykonać korektę lakieru usuwając uszkodzenia mechaniczne i wykonując wiele innych zabiegów. Pomoże to w osiągnięciu spodziewanych efektów.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Chcesz zadbać o swój samochód? Sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Jak wybrać samochód dla siebie? – Przydatne porady