in

Czy warto korzystać z aktywnej piany do mycia samochodu?

Posiadanie własnego samochodu to bez wątpienia jeden z największych przywilejów, jakie możemy posiadać. Regularne mycie i dbanie o karoserię pojazdu, jest w stanie znacznie podnieść jego rynkową wartość. Wobec tego jeśli pewnego dnia kierowca zdecyduje, że czas sprzedać auto i wymienić je na nieco nowszy model, śmiało będzie mógł wycenić go znacznie wyżej.

Nie da się bowiem ukryć, że w dzisiejszych czasach samochód jest wyznacznikiem luksusu oraz wyjątkowego prestiżu. Tak samo dla wielu kierowców pojazd i jego posiadanie to także wyjątkowo duży obowiązek i ogromny wydatek. Nie ukrywajmy, ale w obecnym czasie ceny paliwa cały czas szybują w górę, co sprawia, że jazda samochodem przestaje być ekonomiczna. Dodatkowo warto zauważyć, że samochód zawsze pozostanie jedynie sprzętem, więc ma on pełne prawo odmówić posłuszeństwa. Wobec tego kierowcy zmuszeni są do wykonania – oczywiście odpłatnie szeregu napraw. Dodatkowo dochodzą jeszcze kwestie związane z obowiązkowym ubezpieczeniem oraz przeglądem. Nie można również zapomnieć o tym, że samo dbanie o samochód również wiąże się z wydatkiem. Niemniej jednak można to poniekąd potraktować jako wyższą konieczność i przyszłościową inwestycję. 

Aby zminimalizować koszty posiadania samochodu, często zamiast wizyt na myjni, kierowcy sami decydują się na zakup odpowiednich kosmetyków samochodowych i poświęcają całe dnie na to, by doprowadzić swój pojazd do pełnej czystości i lustrzanego blasku. Niemniej jednak koniecznie trzeba podkreślić, że kosmetyki samochodowe są maksymalnie zróżnicowane, co z pewnością nieco utrudnia finalny wybór. Największą popularnością obecnie cieszy się aktywna piana do mycia samochodu, na której zakup decyduje się coraz to więcej zmotoryzowanych. Wobec tego czym właściwie jest aktywna piana do mycia samochodu, a także jak z niej poprawnie korzystać?

Aktywna piana do mycia samochodu – co to jest?

Aktywna piana do mycia samochodu to jeden z tych kosmetyków samochodowych, który obecnie cieszy się niezrównaną popularnością. Z pewnością kierowcy, którzy regularnie odwiedzają automatyczne lub ręczne myjnie samochodowe, doskonale wiedzą, do czego odnosi się to pojęcia. Na myjniach bowiem aktywna piana do mycia samochodu, jest jednym z 5 lub 6 kroków pełnego i kompleksowego zadbania o karoserię auta. Jednocześnie, warto zauważyć, że w takim przypadku dostęp do niej jest mocno ograniczony, a także kierowcy nagleni są upływającym na myjni czasem. Niestety, w takich warunkach skorzystanie z pełnego potencjału i mocy aktywnej piany, nie jest możliwe. Wobec tego jeśli zmotoryzowanym szczególnie zależy na tym, by rzeczywiście w kompleksowy sposób zadbać o karoserię, to mogą oni obecnie samodzielnie zakupić na własny użytek aktywną pianę. 

Czym ona jednak jest? Otóż aktywna piana to niezwykle silna piana, która jest w stanie usunąć nawet te zabrudzenia, które są stare i wżarły się już dość mocno w powłokę lakierniczą. Aktywna piana to oczywiście kosmetyk bazujący na środku do mycia pojazdu, aczkolwiek jest ona wzbogacona minerałami i składnikami aktywnymi, dzięki którym mycie karoserii staje się jeszcze bardziej efektywne i jeszcze bardziej wydajne. Taki kosmetyk pozwala nie tylko oczyścić karoserię, ale jednocześnie delikatnie ją nabłyszcza i przygotowuje do kolejnego etapu jakim może być polerowanie czy woskowanie.

Jak korzystać z aktywnej piany?

Kierowcy, którzy zdecydują się na zakup aktywnej piany na własny użytek, powinni wiedzieć, jak taką pianę można poprawnie wykorzystać. To właśnie od tego zależy, czy cały proces mycia pojazdu będzie efektywny. W pierwszej kolejności więc kosmetyk musi został rozprowadzony po karoserii pojazdu i pozostawiony tam na tyle czasu ile wskazał producent piany na opakowaniu. Kierowcy nie muszą w tym momencie sięgać po gąbki i zabierać się do czyszczenia. Aktywna piana rozpoczyna swoje działanie dokładnie w tym momencie, w którym zetknie się ona z powierzchnią pojazdu! Po upływie wyznaczonego czasu, jedyne co kierowcy muszą zrobić, to po prostu spłukać aktywną pianę i cieszyć się błyszczącą i lśniącą karoserią pojazdu.

Gdzie kupić aktywną pianę do mycia samochodu?

Aktywną pianę do mycia samochodu, najlepiej będzie zakupić w renomowanych sklepach z kosmetykami samochodowymi jak np. Motogo – kosmetyki samochodowe. Wówczas będziemy mogli mieć pewność, że zakupiony kosmetyk rzeczywiście będzie działał, a także, że pozwoli nam w optymalny sposób wyczyścić karoserie naszego pojazdu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Mercedes GLC – wersje silnikowe i podstawowe informacje

Jakie samochody używane najczęściej kupują Polacy?