in

Jak przebiega profesjonalne lakierowanie samochodu?

Proces lakierowania nadwozia samochodu jest bardzo złożony, skomplikowany i wymaga dużych nakładów pracy. Od tego, czy odpowiednio przyłożyliśmy się do wykonywania tego zadania, zależy m.in. trwałość powłoki lakierniczej oraz jej jakość. Źle położony lakier, w krótkim czasie może zacząć się łuszczyć, odbarwiać lub odpadać. Właśnie dlatego warto w tym celu postawić na sprawdzonych i doświadczonych specjalistów, którzy sprostają temu złożonemu wyzwaniu. W dzisiejszym artykule powiemy sobie nieco więcej na temat tego, jak proces lakierowania wygląda „od kuchni”. Serdecznie zapraszamy Państwa do dalszej lektury.

Przygotowanie powierzchni do lakierowania

Wbrew pozorom, jednym z najbardziej istotnych etapów lakierowania jest samo przygotowanie powierzchni. Mowa tutaj oczywiście o ewentualnym szpachlowaniu lub nałożeniu podkładu na elementy samochodu. Dobrze dopracowana, gładka powierzchnia pozwoli nam na stworzenie idealnego efektu po nałożeniu lakieru. Należy tutaj unikać różnego rodzaju zagięć, rys, odprysków, niedoszlifowanych powierzchni, a także pyłów czy osadów, które mogą się znajdować na karoserii.

Warto pamiętać, że nawet z pozoru niewidoczne niedoskonałości powierzchni, po lakierowaniu będą znacznie bardziej uwydatnione. Warto więc na tym etapie poświęcić jak najwięcej czasu oraz uwagi na właściwe przygotowanie do nałożenia powłoki lakierniczej.

Proces lakierowania samochodu

Samo lakierowanie odbywa się przeważnie stosunkowo szybko. Polega oczywiście na nałożeniu powłoki lakierniczej za pomocą specjalistycznych pistoletów. Większość lakierów powinna być nakładana w cienkich warstwach i pozostawiana do wstępnego przeschnięcia. W ten sposób unikniemy powstania zacieków, czy efektu tzw. skórki pomarańczy.

Istnieją oczywiście wyjątki, czyli lakiery, które wymagają nakładania większej ilości i bardziej zróżnicowanych warstw. W takich przypadkach metodę lakierowania należy dostosować do wybranego rodzaju powłoki.

A co po lakierowaniu?

Po lakierowaniu należy poczekać do momentu, kiedy nasza powłoka osiągnie optymalną twardość. Lakierowany elementy należy na ten czas pozostawić w komorze, która jest w stanie filtrować wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że do świeżego lakieru przyklei się kurz lub inne osady, które skutecznie mogą zepsuć ostateczny efekt.

Czy warto powierzyć lakierowania auta fachowcom?

Lakierowanie to żmudny, wymagający i skomplikowany proces. Jeśli zależy nam na jakości powłoki oraz dobrym efekcie wizualnym, to z pewnością powinniśmy powierzyć te prace specjalistom. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że lakier przez kolejne lata będzie w świetnej kondycji i zachowa swoje właściwości.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z oferty lakierni Gdańsk, która specjalizuje się w lakierowaniu pojazdów. Jest to usługa ASO należącego do Grupy Zdunek. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z pełną ofertą oraz powierzenia swojego auta w doświadczone i wykwalifikowane ręce.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak kupić używane Mini, by być zadowolonym?

Rozwijaj swoje umiejętności z szkoleniami PDR