in

Wymiana opon to dopiero początek. Co obejmuje profesjonalny serwis ogumienia?

wymiana opon

Wiele osób decydując się na wymianę opon nie przywiązuje dużej wagi do wyboru serwisu. Jest to duży błąd, ponieważ wiele placówek popełnia błędy, które ostatecznie mogą skutkować uszkodzeniem opon czy felg. To zaś bezpośrednio wiąże się z jeszcze wyższymi kosztami, a przede wszystkim taka sytuacja stwarza zagrożenie. Jak więc wybrać dobry serwis ogumienia i co powinien on obejmować?

Montaż i wyważanie

Pierwszą z kluczowych, a zarazem podstawowych czynności jest montaż oraz demontaż. Należy pamiętać, że wszelkie elementy mające kontakt z felgą muszą być dokładnie zabezpieczone. Takie elementy wyposażenia jak szczęki, głowica czy łyżka do podważenia opon muszą mieć nakładki z tworzywa. W innym przypadku dojdzie do porysowania felg.

Jedną z obowiązkowych czynności serwisanta jest usunięcie zanieczyszczeń z rantów obręczy, a także wymiana zaworu. Dla uszczelnienia połączenia oraz ułatwienia montażu stosuje się zazwyczaj specjalny preparat, którym smaruje się wewnętrzną część felgi oraz stopki opony.

Wymiana opon https://fux.com.pl/usluga/wymiana-opon/ nie może obejść się bez wyważenia kół. Przed przystąpieniem niezbędne jest jednak usunięcie brudu. Dla większości wyważarek możliwe jest ustawienie dokładności. Dla dobrej jakości wyważenia kół należy stosować dokładność urządzenia na 5 gramów. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ lwia część serwisów decyduje się na niższe dokładności, przyspieszając tym samym czynność, ale tracąc przy tym na jakości.

Czujniki oraz przykręcanie kół

Znaczna część nowszych samochodów posiada na wyposażeniu czujniki ciśnienia w kołach. Każda dobra wulkanizacja powinna posiadać możliwość wymiany sensorów. Istotnym elementem wyposażenia w warsztacie jest także sprzęt obsługujący systemy monitorowania ciśnienia, co pozwoli w prawidłowy sposób kodować czujniki.

Ostatnią z czynności jest przykręcanie kół. W tej materii także wiele serwisów popełnia niedopuszczalny błąd. Jest nim przykręcanie kół przy użyciu klucza udarowego. Śruby czy nakrętki muszą być nakręcone ręcznie, zaś dopiero potem można wykorzystać klucz.

Podsumowanie

Reasumując, jedną z ważniejszych czynności przy aucie jest wymiana opon Nowy Sącz to miejsce, w którym warto to zrobić. Poszukując profesjonalnego serwisu ogumienia należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na poprawność wykonywanych czynności. Wiele warsztatów popełnia rażące błędy, co może mieć opłakane skutki. Zwrócenie uwagi na podstawowe aspekty jest pierwszym z kroków do znalezienia rzetelnego serwisu. Jeśli zaś mowa o bardziej zaawansowanych usługach to należy wspomnieć przede wszystkim o sprzęcie do obsługi monitorowania ciśnienia. Za absolutne podstawy można uznać sam demontaż, montaż, wyważenie oraz przykręcenie kół.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jeśli pragniesz Volvo, możesz go kupić od ręki.

Jaki samochód hybrydowy wybrać w 2023 roku?