in

Co zrobić aby klimatyzacja w samochodzie działała wydajniej?

W letnie dni klimatyzacja samochodowa może mieć czasem problem z dostatecznym ochłodzeniem kabiny samochodowej. Istnieją jednak sposoby na to, aby poprawić warunki panujące w samochodzie. Co zrobić, aby klimatyzacja działała wydajniej i co ma z tym wspólnego przyciemnianie szyb?

Co obniża wydajność klimatyzacji?

Problem z klimatyzacją polega zwykle na tym, że stale wymagana jest jej coraz intensywniejsza praca. W czasie jazdy, a tym bardziej podczas postoju, w tym takiego w korku ulicznym, kabina stale się nagrzewa. Słońce nagrzewa blachę, a w jeszcze większym stopniu szyby, przez co ciepło przedostaje się do kabiny. Klimatyzacja musi więc pracować z coraz większą mocą, co czasami może prowadzić wręcz do jej awarii. Powyższe fakty oznaczają, że aby zwiększyć wydajność klimatyzacji, czyli po prostu poprawić jej skuteczność, trzeba zahamować nagrzewanie się kabiny. Jak to zrobić? Odpowiedzią jest przyciemnianie szyb.

Na czym polega przyciemniane szyb i jak to działa?

Kiedy mowa o przyciemnianiu szyb, chodzi o oklejanie ich specjalną folią. Jest to folia, która sprawia, że szyby stają się ciemniejsze. Jednak to nie wszystko, wykazuje ona również działanie hamujące na promienie słoneczne. Oznacza to, że szyby nie nagrzewają się w tak dużym stopniu, jak wcześniej. W efekcie do kabiny przedostaje się mniej ciepła. Nie dochodzi do intensywnego nagrzewania, przez co klimatyzacja nie jest aż tak obciążona.

Skuteczne przyciemnianie szyb Warszawa

Aby przyciemnianie szyb przyniosło oczekiwane rezultaty, musi zostać wykonane prawidłowo. Istotne jest, aby folię naklejać na czystą i suchą powierzchnię. Ważne jest też położenie jej równo, tak aby folia w każdym miejscu przylegała do powierzchni. Warto przy tym wszystkim pamiętać, że bardzo istotna jest jakość folii. Polecamy wybierać jedynie sprawdzone folie, od uznanych producentów. Natomiast przyciemnianie szyb polecamy zlecić fachowcom, którzy zadbają o w pełni poprawne przeprowadzenie tego zabiegu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Noworoczne oferty samochodów

Czy powłoka ceramiczna na samochód rzeczywiście chroni lakier?