in

Pomoc drogowa na autostradzie. Jak sobie poradzić?

Awaria, drobna usterka, ale unieruchomiająca pojazd, a także kolizja na autostradzie to nic przyjemnego. Kiedy pojawia się konieczność skorzystania z pomocy drogowej na autostradzie, nie warto czekać. Należy zadbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu i szybko wezwać sprawdzoną autopomoc. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Kiedy autoholowanie jest konieczne, gdzie szukać pomocy? Jak znaleźć tanie holowanie na A6, autostradzie koło Szczecina? Sprawdź nasze porady.

Unieruchomienie pojazdu na autostradzie – co robić?

Na autostradzie czy drodze ekspresowej zatrzymywanie i postój pojazdów w miejscach innych niż do tego wyznaczone jest zabronione. Jednak może zdarzyć się unieruchomienie z przyczyn technicznych. Co robić, gdy dojdzie do awarii auta na autostradzie? Należy niezwłocznie usunąć pojazd z jezdni i ostrzec innych uczestników ruchu. Dopiero potem dzwonimy po autopomoc. Aby postępować zgodnie z przepisami:

  1. Pojazd powinien znaleźć się na pasie awaryjnym jak najdalej od pasa ruchu.
  2. Konieczne jest oznakowanie pojazdu, włączenie świateł awaryjnych.
  3. Ustaw trójkąt ostrzegawczy w odległości 100 m za unieruchomionym pojazdem.
  4. Powiadom zarządcę drogi o zatrzymaniu, podając lokalizację.

Warto także, jeżeli korzystasz z aplikacji dla kierowców zamieścić w niej ostrzeżenie o awarii, możliwym utrudnieniu w ruchu. Kiedy opuszczasz pojazd, zachowaj szczególną ostrożność i najlepiej załóż kamizelkę odblaskową. Zanim zamówisz pomoc drogową czy autoholowanie zaczekaj na zabezpieczenie miejsca przez służby i zweryfikuj, jaki rodzaj pomocy będzie potrzebny.

Autopomoc w Szczecinie – usługi autostradowe

Na odcinku autostrady A6, łączącej się z niemiecką siecią autostrad świadczone są różnorodne formy autopomocy. To najczęściej pomoc drogowa Szczecin – link, obejmująca nie tylko autoholowanie, ale także niezbędną doraźną pomoc z autem. Często bowiem okazuje się, że wystarczy inny rodzaj drobnej usługi:

  • wymiana koła na zapasowe,
  • drobna naprawa,
  • dowiezienie paliwa.

Jeżeli na miejscu okaże się, że jednak nie ma możliwości przywrócenia pojazdu do ruchu, autopomoc od razu może zaoferować usługę holowania auta do wskazanego celu albo wybranego warsztatu.

Czy zawsze konieczna jest autolaweta na autostradzie?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, autoholowanie nie zawsze jest jedynym sposobem na awarię na autostradzie. Czasem, zanim pojazd zabierze autolaweta podejmowana jest próba wykonania jego prostej naprawy przez specjalistę. W szczególnych przypadkach kierowca może poradzić sobie sam, na przykład, jeżeli chodzi o wymianę koła. Należy jednak pamiętać, by taką próbę podjąć dopiero po powiadomieniu o zajęciu pasa awaryjnego odpowiednich służb i zabezpieczeniu przez nie drogi. Trzeba również mieć świadomość, że tradycyjne holowanie na linie holowniczej jest na autostradzie niedozwolone.

Tanie holowanie – wysoka jakość usług w korzystnej cenie

Wiele niespodziewanych usterek czy innych sytuacji unieruchamiających pojazd na autostradzie powoduje konieczność skorzystania z usługi, jaką jest holowanie aut. Z tego względu warto być dla własnego bezpieczeństwa gotowym na każdą ewentualność i mieć namiary na sprawdzoną firmę. Dobre i tanie holowanie może być usługą wysokiej jakości, dostępną dla każdej osoby wymagającej nagłej interwencji. Jeżeli przygotujesz się na awaryjne sytuacje wcześniej, kiedy na przykład często jeździsz danym odcinkiem autostrady lub wybierasz się w dłuższą podróż, nawet przy nieprzyjemnej przygodzie z autem nie będziesz mieć niepotrzebnego stresu i nerwowych poszukiwań.

https://www.auto-pomoc24.pl

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Ogrzewanie postojowe w samochodach – korzyści

Części samochodowe – zamienniki czy oryginalne?