in

Oleje Motul – czy warto?

olej silnikowy

Motul to francuska marka specjalizującą się w produkcji olejów silnikowych i przemysłowych środków smarnych. Firma ugruntowała sobie mocną pozycję na rynku i od wielu lat króluje w rankingach niezawodnych i zaufanych producentów. W dzisiejszym artykule przybliżamy historię marki i przedstawiamy jej topowe produkty, podpowiadając, jakie oleje Motul warto wybrać.

Historia marki Motul – kiedyś i dziś

Marka Motul została założona w 1853 roku i początkowo zajmowała się dystrybucją tłuszczu wielorybiego, który używany był w amerykańskich latarniach. Dopiero w XX wieku po kilku reformach wewnętrznych firma rozpoczęła produkcję olei i smarów samochodowych. Zmiana kierunku zdecydowanie się opłaciła, ponieważ już wkrótce Motul jako pierwszy na świecie opracował recepturę oleju półsyntetycznego. Firma zyskała popularność dzięki współpracy z profesjonalnymi sportowcami, między innymi kierowcami F1.

Obecnie oleje silnikowe marki są stosowane nie tylko w samochodach i motocyklach, ale i w statkach, maszynach ogrodniczych oraz przemysłowych. Produkty Motul można dostać w ponad 60 krajach na całym świecie. W asortymencie marki znajdują się oleje zwykłego przeznaczenia oraz linie kierowane do właścicieli pojazdów typowo sportowych. Firma stale się rozwija, inwestując w nowe technologie w celu ulepszania swoich produktów. Motul przywiązuje dużą wagę do kwestii ekologii i stara się zachować balans pomiędzy dalszym rozwojem rynku motoryzacyjnego a dbaniem o naturę.

motul

Flagowe produkty Motul

Marka Motul ma w swojej gamie produktów serie odpowiednio dopasowane do poszczególnych typów silników. Klasa lepkości to najważniejszy czynnik, na podstawie którego powinno dobierać się olej. Wskaźnik mówi, w jakim stopniu płyn sprawdzi się przy niskich temperaturach. Przykładowo, olej o klasie lepkości 10W40 sprawdzi się lepiej podczas mrozów niż 5W30, jednak ten drugi pozwoli na zaoszczędzenie większej ilości paliwa.

Motul 6100 Synergie+ 10W40

Półsyntetyczny olej przeznaczony do silników Diesla i benzynowych. Zapewnia mniejsze zużycie produktu oraz dodatkową ochronę w samochodach posiadających duży przebieg, co opóźnia jego starzenie. To pierwszy na świecie olej, który został oficjalnie zaaprobowany zgodnie z MB 229.3 w klasie lepkości 10W40. Może być mieszany z olejami syntetycznymi i mineralnymi.

Motul 8100 X-clean C3 5W30

W pełni syntetyczny olej silnikowy. Został opracowany, aby spełniać wymagania dotyczące filtrów cząsteczek stałych i katalizatorów trójfunkcyjnych. Nadaje się do pojazdów wyposażonych w silniki typu Diesel z bezpośrednim wtryskiem paliwa i do silników benzynowych wymagających olejów klasy ACEA C3 o wysokiej lepkości HTHS. Jest odpowiednio przystosowany do przedłużonych przebiegów międzywymianowych.

Motul 8100 X-cess 5W40

Olej silnikowy pochodzenia w 100% syntetycznego. Przystosowany do nowoczesnych silników benzynowych i wysokoprężnych. Wydłużony okres użytkowania oraz zapewnienie optymalnej ochrony dla silnika. Charakteryzuje go wysoka lepkość HTHS. Spełnia szczegółowe wymagania wielu producentów pojazdów silnikowych.

olej

Oleje Motul to produkty najwyższej klasy, które od wielu lat są doceniane przez polskich kierowców. Szeroki asortyment umożliwia dobranie smaru do każdego rodzaju silnika, który będzie spełniać szczegółowe zalecenia producenta samochodu. Topowe serie Motul, takie jak X-cess, X-clean i Synergie+ znajdziesz w ofercie nocar.pl.

Źródło zdjęć: nocar.pl, shutterstock.com

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
alex-suprun_unsplash

„Wyższe Stawki – nowa marka na rynku, która wspiera warsztaty samochodowe”

kominy dla motocyklistow

Kominiarki i kominy – gadżety dla motocyklistów, rowerzystów i sportowców