in

Jakie części do maszyn rolniczych warto mieć pod ręką?

maszyny rolnicze

Sprawnie działające gospodarstwo musi mieć zawsze dobrze pracujące ciągniki i inne maszyny rolnicze. Dlatego też wielu z nas gromadzi zapas części zamiennych, które można wykorzystać w kryzysowych sytuacjach. Dzięki nim nie mamy zbyt długiego przestoju w pracy, w sytuacji gdy dojdzie do jakiejś awarii. Te zazwyczaj wydarzają się niespodziewanie i możemy nie mieć czasu, by załatwić zamienne podzespoły do naprawy. Dlatego też sprawdzamy jakie części do maszyn rolniczych warto mieć zawsze w zapasie.

 

Podzespoły do ciągników

Przewodnią rolę w każdym gospodarstwie pełni ciągnik rolniczy. Za jego pomocą możemy uprawiać pole, przewozić drewno i wykonywać cały szereg innych prac. Dlatego bardzo ważne jest, by nasz traktor był zawsze sprawny. Zawsze powinniśmy mieć pod ręką zestaw zamiennych filtrów, zwłaszcza tych paliwowych. Gdyby doszło do ich zatkania, traktor nie będzie pracował w odpowiedni sposób. W skrajnych przypadkach nawet nie odpalimy silnika.

Częściami do maszyn rolniczych, które również mogą być bardzo przydatne, są między innymi prądnice, alternatory oraz rozruszniki. Uszkodzenie jednego z tych elementów w każdym traktorze spowoduje niemożliwość wykorzystania go do jakichkolwiek prac. Jeżeli taka sytuacja zdarzy się w środku żniw, będziemy musieli pilnie szukać pomocy wśród sąsiadów. Dlatego też warto we własnym garażu posiadać komplet elementów, które w naszym traktorze najczęściej ulegają uszkodzeniom. Zamienne końcówki wtryskiwaczy bądź pompki paliwowe zasilające to jedne z tych podzespołów, które każdy przezorny rolnik ma w zapasie.

Części do innych maszyn

Park maszynowy w każdym gospodarstwie musi być sprawny zawsze wtedy, gdy przychodzi czas intensywnych prac polowych. Jednak nawet gdy idealnie przygotujemy pługi, brony, rozsiewacze czy siewniki, zawsze może zdarzyć się jakaś nieprzewidziana awaria. Dlatego też powinniśmy wyposażyć się w niezbędne części do maszyn rolniczych, które ulegają uszkodzeniom najczęściej. Będą to między innymi lemiesze i odkładnice pługów. Nie da się ukryć, że wystarczy chwila nieuwagi, by jeden z tych elementów uległ nieodwracalnemu uszkodzeniu. Wystarczy trafić pługiem w kamień bądź korzeń znajdujący się w ziemi. Niespodzianka taka może nas czekać zwłaszcza wtedy, gdy pracujemy na nowym polu, którego jeszcze dobrze nie poznaliśmy. W przypadku maszyn takich jak kultywatory czy opielacze do ziemniaków często uszkodzeniom ulegają redlice oraz radła. Dlatego warto mieć pod ręką przynajmniej kilka na zapas, dzięki czemu szybko naprawimy nagłą usterkę.

Jeżeli jesteśmy przezorni, zawsze powinniśmy posiadać odpowiedni zapas zapasowych podzespołów. Częściom do maszyn rolniczych należy poświęcić należytą uwagę, ponieważ dzięki nim szybko naprawimy wszelkie awarie, które mogą pojawić się niespodziewanie. Nie ma konieczności czekania na dzień roboczy, jeżdżenia po sklepach, bądź oczekiwania na przesyłkę zamówioną online. Wystarczy sięgnąć do posiadanych zapasów i od razu możemy rozpocząć przywracanie traktora bądź innej maszyny do pełnej sprawności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aukcje

Aukcje samochodów powypadkowych – czy warto brać w nich udział?

ciemne szyby

Przyciemnianie szyb w samochodzie – co mówią przepisy?