in

Wszystko, co musisz wiedzieć o olejach silnikowych!

olej silnikowy

Jeśli ktoś mówi, że dba o swój samochód, to z pewnością ma na myśli jego czyszczenie, mycie, regularny serwis, lub przeglądy, ale bardzo ważną kwestią jest również obieg płynów w samochodzie. Aby powiedzieć, że dbamy o samochód, powinniśmy również wymieniać ogumienie na każdy sezon, odgrzybiać i napełniać klimatyzację, wymieniać płyn hamulcowy, płyn do spryskiwaczy, a także, co najważniejsze…wymieniać olej samochodowy!

Jak sprawdzić poziom oleju silnikowego?

Każdy kierowca powinien wiedzieć, że olej samochodowy, powinien być wymieniany regularnie po przejechaniu przynajmniej piętnastu tysięcy kilometrów. Olej silnikowy jest samochodowi potrzebny po to, by zapewnić mu smarowanie. To oznacza zapewnienie minimum tarcia między częściami, które są ruchome w silniku. Olej również czyści silnik z różnych osadów i opiłków, ma zadanie chronić silnik przed korozją. Dlatego brak wymiany oleju w odpowiednim czasie, może grozić katastrofą. Z powodu braku wymiany oleju, może dojść do zatarcia się silnika i jego poważnej awarii, lub spowodować uszkodzenie innych układów współzależnych. Aby uniknąć takiego przykrego, a co więcej kosztownego scenariusza naprawy, lub wymiany silnika, należy olej wymieniać regularnie. Niektórzy potrafią zrobić to samodzielnie, inni zaś udają się do serwisu, lub warsztatu samochodowego. Jak sprawdzić poziom oleju w silniku? Jest to bardzo prosta czynność. Wystarczy pod maską auta znaleźć bagnet z żółtą, lub czerwoną nakrętką, po jego wyciągnięciu olej silnikowy, powinien znajdować się pomiędzy oznaczeniem min. i max. Wówczas poziom oleju jest odpowiedni. Jeśli jest inaczej, to najwyższa pora na zamianę oleju na odpowiedni, który jest dedykowany dla naszego auta. Wybór jest szeroki, polecane są oleje silnikowe Mobil, które doskonale spełniają swoją funkcję.

Dobre oleje silnikowe, czyli jakie?

Dobór odpowiednich olejów przemysłowych, czyli smarów to istotny czynnik, który ma znaczenie dla prawidłowego działania i eksploatacji silnika. Oleje silnikowe dobrej jakości, to takie, które sprawdzą się w pracy w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Pamiętajmy również, że do każdego typu silnika – gazowego, diesla i benzyny najlepszy będzie inny olej Mobil. Wyróżnia się także kilka typów olejów samochodowych w tym:

  • olej syntetyczny – zachowuje swoje właściwości w wysokich temperaturach,jest polecany do każdego typu silnika.
  • olej półsyntetyczny – są dobre na różnych silników, znacznie lepsze niż oleje mineralne.
  • olej mineralny – jedne z najsłabszych olejów, poleca się je do starszych silników, już wyeksploatowanych, które pobierają oleju dużo więcej niż powinny.

Gdzie kupić dobry olej samochodowy?

Ten wartościowy dla samochodu olej, należy kupować z rozwagą i umiejętnie. Warto podkreślić również fakt, że aby kupić dobry olej, nie warto oszczędzać. Bardzo popularnymi miejscami, gdzie można kupić olej są hurtownie motoryzacyjne, stacje paliw, a także sklepy stacjonarne i internetowe. Aby kupić dobry olej samochodowy, należy zajrzeć na stronę internetową i zaczerpnąć wiedzy na temat najlepszych olejów Mobil. Warto kupić dobrej jakości olej i nie oszczędzać na nim, gdyż tylko wtedy możemy uniknąć kosztownych napraw w przyszłości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ford Focus III

Używany Ford Focus III – czy warto go kupić?

zmiana opon

Czas na zmianę opon