in

Zawór tankowania LPG – sprawdź, co musisz o nim wiedzieć

Instalacja LPG w samochodzie jest ciekawą propozycją dla kierowców, którzy chcą nieco zaoszczędzić na paliwie. Aby jednak korzyści z autogazu były odczuwalne, musisz zainwestować w wysokiej jakości komponenty do montażu. Jednym z niezbędnych elementów instalacji LPG jest zawór tankowania. Co warto o nim wiedzieć? Jak dokonać najlepszego wyboru? Odpowiadamy.

Czym jest zawór LPG?

Zawory tankowania LPG to niewielkie elementy, których głównym zadaniem jest umożliwienie wlewu paliwa, czyli gazu LPG w płynnej postaci. Tankowane paliwo transportowane jest do zbiornika, z którego z kolei pobierane jest do zasilania auta. Ten element poddawany jest częstej eksploatacji, dlatego zużywa się podczas użytkowania. Należy wówczas dokonać zakupu nowej części.

Gdzie montuje się zawór tankowania LPG?

Zawór tankowania powinien być nie tylko odpowiednio dobrany, lecz także zamontowany we właściwym miejscu. Czyli gdzie? Jeszcze do niedawna zawory mocowane były pod zderzakiem przy pomocy wsporników. Na dłuższą metę jednak rozwiązanie to nie zdało egzaminu, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Obecnie zawory montuje się na zderzakach lub wraz z wlewem benzyny.

W przypadku pierwszego rozwiązania dużym plusem jest fakt, że nie jest Ci potrzebna dodatkowa wkręcana końcówka do tankowania. Pistolet podpinasz bezpośrednio do wlewu w zderzaku.

Decydując się na montaż zaworu LPG w miejscu wlewu benzyny, możesz mieć pewność, że nie zaburzy to atrakcyjnego wyglądu Twojego auta. Tankowanie jest wygodne, gdyż nie musisz schylać się do zderzaka. Zanim jednak zdecydujesz się na takie umiejscowienie zaworu, dowiedz się, czy nie istnieją żadne ograniczenia techniczne, które to uniemożliwiają.

Co powinno wyróżniać wysokiej jakości zawór tankowania LPG?

Jak z pewnością wiesz, wybór tego rodzaju elementów jest całkiem spory. Możesz się o tym przekonać, odwiedzając kategorię sklepu internetowego https://www.autogassklep.pl/zawory-tankowania-przejsciowki, który oferuje wszystko, co niezbędne do samochodowej instalacji gazu. Czym jednak powinien charakteryzować się dobrze dobrany zawór tankowania?

Jedną z istotnych kwestii, na którą musisz zwrócić uwagę, jest materiał wykonania. Powinien być odporny na oddziaływanie niekorzystnych czynników, takich jak wilgoć, brud, kurz czy zmiany temperatury. Warto zdecydować się na zakup zestawu zawierającego wszystkie niezbędne elementy montażowe. Pamiętaj jednak, aby dobrać je do miejsca, w którym zamierzasz zamontować zawór.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Dopuszczalna prędkość podczas holowania

Zbliża się zima. Pomyśl o ogrzewaniu postojowym do auta!