in

Kamper – zakup czy wypożyczenie?

kamper

Swoboda i niezależność, z jakimi obecnie wiążę się caravaning to jedne z kluczowych powodów, dla których tak wielu turystów decyduje się na zmianę dotychczasowej formy podróżowania. Luksusowe kampery pozwolą wam przeżyć niesamowitą przygodę, a emocji z pewnością tutaj nie zabraknie. Kto jednak powinien zdecydować się na wynajem kampera, a kto na jego zakup? Zobaczcie sami!

 

Podróżowanie kamperem – dla kogo?

Caravaning brzmi świetnie, nieprawdaż? Czy jednak… próbowaliście wcześniej podróżowania domem na kołach? Ma to bowiem ogromne znaczenie, zwłaszcza jeżeli dopiero rozważacie zakup bądź wynajem kamperów. I jedno, i drugie rozwiązanie niesie ze sobą multum korzyści. Niemniej jednak wybór należy dopasować do indywidualnych preferencji i potrzeb, by uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki. Co mamy na myśli? Przed podjęciem ostatecznej decyzji zastanówcie się, czy caravaning jest dla was.

Niby nic trudnego, a jednak! Silne pragnienie wyruszenia w pierwszą trasę kamperem sprawia niekiedy, iż nie bierzemy pod uwagę kluczowych czynników, w tym właśnie naszego doświadczenia, możliwości finansowych, częstotliwości wyjazdów czy kwestii przechowywania kampera. Osoby, które dotąd nie miały okazji wybrać się w podróż kamperem powinny najpierw spróbować kempingowania wynajętym pojazdem. W przypadku turystów, którym caravaning płynie we krwi, sprawa wygląda nieco inaczej… Wszystko zależy bowiem od punktu widzenia oraz waszych oczekiwań. Na co jeszcze powinniście zwrócić szczególną uwagę?

 

Ile kosztuje caravaning?

Wbrew powszechnemu przekonaniu caravaning może, lecz wcale nie musi być tani! To, ile tak naprawdę wydacie na podróż kamperem, jest uwarunkowane wieloma czynnikami. Decydując się na wynajem kampera, koszty najmu bez wątpienia ulegają podziałowi na wszystkich pasażerów. Należy jednak doliczyć do tego opłatę serwisową, kaucję czy dodatkowe ubezpieczenie. Ceny mogą również wahać się w zależności od sezonu. W lecie możecie bowiem spodziewać się wyższych kwot aniżeli w sezonie niskim. W przypadku zakupu pojazdu kempingowego na własność część opłat przestanie was w zupełności dotyczyć. Niemniej jednorazowy koszt kupna kampera może oscylować w przedziale kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy złotych. Dodatkowo należy brać pod uwagę konieczność posiadania ubezpieczenia, wykonywania regularnych przeglądów oraz przechowywania kampera pod zadaszeniem. Posiadanie własnego pojazdu to jednak świetna inwestycja, która zwróci się już w ciągu kilku lat oczywiście, o ile podróżujecie stosunkowo często.

Gdzie możecie wynająć i kupić kampery? Wrocławska wypożyczalnia kamperów – https://kampery-klf24.pl/benimar-sprzedaz/ – to odpowiedź na wasze potrzeby!

 

Wynajem kamperów zalety i wady

Nie zawsze wynajem campera zda u was egzamin i odwrotnie. Niewątpliwie na tego typu rozwiązanie powinny zdecydować się wszystkie osoby, które nie posiadają doświadczenia z kamperami lub podróżują dość rzadko. Wynajem będzie wówczas najlepszym rozwiązaniem, gdyż konieczność garażowania pojazdu czy wysoki koszt zakupu całkowicie odpadną, a wy będziecie mogli udać się w podróż życia. Dodatkowo uzyskacie szansę wypożyczenia nowoczesnego i w pełni wyposażonego kampera wzbogaconego o multum różnorakich funkcji, co pozwoli wam lepiej poznać caravaningowy świat. Tym sposobem zobaczycie również, jakie macie oczekiwania i wymagania. Należy jednak pamiętać, iż w tej sytuacji czeka na was sporo formalności i zobowiązań względem wypożyczalni, a zmiana planów czy chęć przedłużenia urlopu może nie wchodzić tutaj w grę.

 

Zakup kampera – czy warto?

Posiadanie kampera na własność może wydawać się świetnym wyborem, zwłaszcza jeżeli dysponujecie gotówką, a częste podróże to wasza codzienność. W tym wypadku wystarczy spakować walizki… i zaplanować trasę! Czego bowiem chcieć więcej? No właśnie! Niemniej jednak posiadanie kampera również nakłada na turystów poniekąd ograniczenia. Zakup pojazdu kempingowego to jedno! Przyszli właściciele kamperów niekiedy zapominają o kwestii wykonywania regularnych przeglądów technicznych czy konieczności przygotowania pojazdu do zimy. O kampera należy nieustannie dbać, by służył wam przez długie lata bez obawy o utratę swojej żywotności. W innym razie mogą czekać was nadprogramowe wydatki, a caravaning szybko wam się znudzi.

Ostateczną decyzję pozostawiamy wam! Mamy nadzieję, że te kilka wskazówek ułatwi wam całą sprawę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC używanego samochodu – krok po kroku

wypadek

Co zrobić, kiedy masz kolizję lub stłuczkę za granicą?