in

Czy zakup używanego samochodu luksusowego to dobry pomysł?

historia pojazdu

Gdy chcemy kupić auto z wyższej półki, tak zwanej marki premium, zastanawiamy się, czy zakup takiego auta używanego ma sens i czy jest opłacalne, a także gdzie kupić luksusowy samochód, by był on strzałem w dziesiątkę i służył nam jeszcze przez kolejnych kilka lat.

Luksusowe marki samochodów

Jeśli chcemy kupić luksusowy samochód, a nie mamy czasu na przeglądanie portali z ogłoszeniami, możemy się zdać na pomoc fachowców, którzy w profesjonalnych skupach mają starannie wyselekcjonowane marki aut klasy premium i wiedzą, który samochód będzie nam służył jeszcze przez wiele lat, ma niski przebieg, ale też skąd pochodzi. Aut z drugiej ręki, także aut luksusowych jest na polskim rynku wiele. Są one w niemalże doskonałym stanie technicznym i wizualnym.

Mogą one być marzeniem nie jednego z nas. Wiele skupów prowadzi sprzedaż wyłącznie luksusowych aut. Możemy je też znaleźć w Internecie na portalach ogłoszeniowych, umawiając się ze sprzedawcą na oględziny. Oczywiście są to zazwyczaj sprzedawcy prywatni, którzy wymieniają swoje auto na nowe, a to chcą sprzedać. Istnieje jednak tutaj ryzyko popełnienia błędu przy kupnie, jeśli nie jesteśmy doświadczeni. Wówczas możemy poprosić kogoś znajomego, aby ocenił auto, przyjrzał się mu z bliska.

Do nas należy sprawdzenie dostępnych dokumentów i sprawdzenie VIN. Do marek premium, lub do modeli klasy premium, czyli aut luksusowych należy wiele aut zachodnich producentów, do nas należy wybór, jakim autem chcemy jeździć i jaki mamy budżet, oto kilka przykładowych modeli:

  • Mercedes-Benz S63 AMG Coupe V8
  • Land Rover Range Rover Sport 5.0
  • BMW X6 M 575KM
  • Audi Q7 50 TDI Quattro S-line
  • BMW X5 M50d xDrive
  • Land Rover Discovery
  • Mercedes-Benz GLA 45 AMG
  • Jaguar F-Pace 2.0 i4P
  • Rolls Royce Ghost

Na co zwrócić uwagę kupując luksusowe auto?

My, jako klienci mamy za zadanie sprawdzić dokumentację dotyczącą auta luksusowego i taka dokumentacja powinna nam zostać udostępniona przez sprzedawcę. Możemy poprosić o książkę serwisową, dowód rejestracyjny, kartę pojazdu, w której będzie widoczna historia napraw. Dzięki temu możemy też sprawdzić VIN, który powie nam, czy auto na przykład nie pochodzi z kradzieży.

Kupując luksusowe auto musimy mieć na względzie, że nie będzie ono kosztowało 20 tysięcy, a nawet używany 10 letni Rolls Royce kosztuje około 500 000 zł. Zwróćmy uwagę na szczegóły związane z takim autem. Aby to zrobić, możemy się posłużyć bardzo ciekawą i sprawdzoną stroną, jaką jest CarVertical. Dzięki sprawdzeniu VIN na CarVertical możemy zobaczyć wszelkie informacje na temat zakupowanego auta. Sprawdzenie VIN jest bardzo ważne, a CarVertical może nam w tym dodatkowo pomóc w prosty i jasny sposób.

CarVertical – Tutaj sprawdzisz historie pojazdu

CarVertical, to strona, dzięki której możemy sprawdzić wszelkie informacje na temat pojazdu. Wystarczy, że wpiszemy nr VIN zawarty w dowodzie rejestracyjnym pojazdu, a następnie dowiemy się o historii serwisów, ewentualnego cofnięcia licznika, sprawdzimy ilość właścicieli, raporty z ukrytych uszkodzeń, zapisy o kradzieży, typowe usterki, a także, co ciekawe archiwalne zdjęcia pojazdu. CarVertical, to numer jeden w Polsce pod względem dokładności sprawdzania danych. Wszystko na CarVertical trwa zaledwie kilka minut. Sprawdzenie VIN na CarVertical jest banalnie proste, a raport dostępny dla każdego i to w konkurencyjnej cenie!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tanie OC

3 sposoby na obniżenie składki OC u młodego kierowcy

ceramik na auto

Ceramika na auto – cena. Od czego zależy koszt powłoki ceramicznej?