in

Ile kosztuje detailing auta?

autodetailing samochodu

Detailing samochodu to usługa, która z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. Na czym ona polega, kiedy warto z niego skorzystać? I co najważniejsze, ile kosztuje detailing auta?

Na czym polega autodetailing samochodu?

Autodetailing obejmuje bardzo szczegółowe i rozbudowane usługi pielęgnacyjne samochodu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz auta. Czynności pielęgnacyjne wnętrza to przede wszystkim:

  • precyzyjne odkurzenie całego wnętrza z uwzględnieniem wszelkich zakamarków,
  • odłuszczenie oraz nabłyszczenie deski rozdzielczej, a także innych elementów plastikowych,
  • czyszczenie i zabezpieczenie elementów skórzanych
  • pranie tapicerki i mycie szyb,
  • ozonowanie wnętrza.

Przed przystąpieniem do prac pielęgnacyjnych, fachowcy w delikatny i bezpieczny sposób demontują wszystkie elementy, aby móc dokładnie wyczyścić auto. Z kolei autodetailing na zewnątrz skupia się na poprawieniu walorów wizualnych samochodu. Obejmuje on takie czynności jak:

  • woskowanie lakieru,
  • nakładanie powłoki ceramicznej,
  • impregnację dachu kabrioletu,
  • korektę lakieru.

Głównym celem takiej usługi jest podniesienie walorów estetycznych samochodu, a także przedłużenie trwałości powłoki lakierniczej i utrzymanie jego atrakcyjnego wyglądu. Choć detailing istnieje już kilka lat, to w Polsce dopiero od niedawna zaczęto częściej korzystać z tej usługi. A z roku na rok rośnie liczba zakładów detailerskich. Jedną z najczęściej wykonywanych usług jest nakładanie powłoki ceramicznej. Poszukując takiej usługi w Google w konkretnym mieście można wpisać przykładowo „powłoka ceramiczna Gdańsk”. Takie zapytanie zwróci nam ofertę licznych firm zajmujących się detailingiem.

Dlaczego warto wykonać autodetailing?

Detailing samochodu to usługa, z której powinien skorzystać każdy, kto posiada samochód. Systematyczna i kompleksowa pielęgnacja pojazdu ma korzystny wpływ nie tylko na jego wygląd, ale również ogólny stan i kondycję lakieru oraz wnętrza. Wykonywane przez doświadczonych specjalistów zabiegi usuwają zabrudzenia oraz drobne rysy.

Zastosowane czynności pielęgnacyjne i specjalne środki sprawiają, że samochód po takiej usłudze jest znacznie mniej podatny zarówno na zabrudzenia, jak i uszkodzenia. Taką usługę docenią nie tylko właściciele nowych samochodów, ale również i starszych modeli. Po takiej usłudze autodetailingu wiele starszych aut może wyglądać, jakby dopiero wyjechały z salonu.

Detailing samochodu jest również świetnym sposobem na odświeżenie pojazdu, który chcesz sprzedać. Zabiegi pielęgnacyjne samochodu poprawiają jego wygląd, który jest niezwykle istotny w trakcie sprzedaży samochodu. Pamiętaj, że kupujący skupia się zarówno na wnętrzu jak i na stanie lakieru. Jeśli samochód wygląda na zadbany, szansa na zakup jest znacznie większa niż w przypadku brudnego i zaniedbanego samochodu.

Ile kosztuje autodetailing?

Cena detailingu samochodu nie jest stała i różni się nie tylko w zależności od wybranej firmy, ale również rodzaju samochodu. Niektóre auta mogą również wymagać większej ilości zabiegów pielęgnacyjnych, inne tylko podstawowych. Dlatego na ostateczną kwotę ma wpływ nie tylko stan pojazdu oraz ilość czynności, jakie należy wykonać.

Artykuł powstał we współpracy z One Man Army Detailing – car detailing Gdynia.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dodatki olejowe Liqui Moly

Czym uszlachetnić olej silnikowy?

ubezpieczenie

Czym jest zakres terytorialny ubezpieczenia? Co warto o nim wiedzieć?