in

Ceramika na auto – cena. Od czego zależy koszt powłoki ceramicznej?

ceramik na auto

Zabezpieczenie lakieru powłoką ceramiczną to usługa, na którą decyduje się coraz więcej właścicieli aut, i to nie tylko nowych, ale też używanych. Jeśli i Ty jesteś nią zainteresowany/-a, sprawdź, ile kosztuje powłoka ceramiczna oraz od czego zależy jej ostateczna cena.

Ile kosztuje ceramika na auto? Cena w studiach auto detailingu

Zaczniemy od konkretów – cena ceramiki na auto w studiach car detailingu zaczyna się od 700 zł i może dochodzić nawet do 3 500 – 4 000 zł. Skąd taka różnica? Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt powłoki ceramicznej jest czas ochrony. I tak wyróżnia się ceramikę roczną, dwuletnią, trzyletnią, pięcioletnią. Niektórzy producenci posiadają też dziesięcioletnie zabezpieczenie lakieru, chociaż w praktyce… jest to na tyle nowe rozwiązanie, że trudno jest jeszcze mówić o jego skuteczności.

A jak to wygląda w tych konkretnych wypadkach? Przedstawiamy uśredniony koszt ceramiku na auto:

  • roczna powłoka ceramiczna – cena od 700 zł;
  • dwuletnia powłoka ceramiczna – cena od 1 300 zł;
  • trzyletnia powłoka ceramiczna – cena od 2 000 zł;
  • pięcioletnie powłoka ceramiczna – cena od 2 500 zł.

Koszt ceramiki na auto to nie tylko czas ochrony, wpływ na cenę mają też inne czynniki. Jakie?

Od czego zależy koszt powłoki ceramicznej?

Na ostateczną cenę powłoki ceramicznej w studiu auto detailingu składa się:

  • sam produkt;
  • wielkość auta;
  • aplikacja powłoki;
  • usługi dodatkowe.

Ceny powłok ceramicznych różnych producentów są na rynku zbliżone, dlatego ten czynnik nie będzie zaważać na ostatecznym koszcie. Kluczowe są trzy kolejne – wielkość auta, aplikacja i usługi dodatkowe.

Jeśli chodzi o wielkość auta, to różnice w cenie występują w przypadku samochodów typu van, kamper, SUV. Są one większe, a co za tym idzie – więcej produktu zostanie zużytego, wydłuża się czas aplikacji.

To, jak studio wyceni proces aplikacji, zwykle zależy od tego, jakie ma w tym doświadczenie. Czy warto na tym oszczędzać? Nie, ponieważ źle położona ceramika może szybciej tracić swoje właściwości. A co kryje się pod hasłem „usługi dodatkowe”?

Przed każdą aplikacją samochód przechodzi dokładne mycie detailingowe. Koszt samej tej usługi to 200-300 zł. Ponadto często zaleca się korektę lakieru, i ta może być dodatkowa płatna, lub wliczona w cenę aplikacji. Koszt renowacji lakieru najczęściej jest zawierany w cenie ceramiki w przypadku produktów pięcioletnich. Dodatkowo niektóre studia auto detailingu, w ramach pakietu, zabezpieczają szyby, felgi oraz wnętrza.

Do tego dochodzą jeszcze dodatkowe czynniki, takie jak lokalizacja. W mniejszych miastach koszt usługi jest niższy, bo i studio auto detailingu mniej płaci za wynajem warsztatu etc. Czasami więc opłaca się poszukać czegoś w okolicy (choć nie zawsze, tutaj ważne jest też doświadczenie, renoma detailerów).

Cena samodzielnej aplikacji ceramicznego zabezpieczenia lakieru

Wiesz już, za co tak naprawdę płacisz, gdy oddajesz auto na zabezpieczenie do studia car detailingu. Powłokę możesz też aplikować samodzielnie, chociaż tutaj są pewne ograniczenia.

Dla klientów indywidualnych zwykle dostępne są roczne oraz dwuletnie powłoki, które są prostsze w nakładaniu. Ich koszt to 200-400 zł. Ale, nawet jeśli pominiesz korektę lakieru, to i tak czeka Cię dokładne oczyszczenie karoserii. I do tego nie możesz użyć ogólnodostępnych środków, tylko dedykowanych kosmetyków samochodowych, a to dodatkowy koszt.

Ponadto do aplikacji potrzebujesz specjalnych warunków, m.in. zamykanego garażu, w którym nie unosi się kurz, pył, czy pozostałości po innych pracach. Jeśli garaż jest nieocieplany, to zapomnij o nakładaniu ceramiki zimą.

Jaka jest nasza rada? Jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie lakieru, zostaw samochód w studiu auto detailingu. Natomiast, gdy chcesz jedynie poprawić jego wygląd raz na jakiś czas, polecamy wosk lub produkt typu quick detailer, czyli kilkumiesięczną i nie tak wymagającą powłokę.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
historia pojazdu

Czy zakup używanego samochodu luksusowego to dobry pomysł?

kiedy wciskać sprzęgło

Kiedy należy wciskać sprzęgło – jak prawidłowo go używać?