in

Samochód poleasingowy – czy taki zakup się opłaca?

Samochód poleasingowy

Przy zakupie samochodu z rynku wtórnego brane są pod uwagę różne opcje. Jedną z nich są auta poleasingowe. Tego typu oferty cieszą się sporym zainteresowaniem ze strony kierowców, niemniej wielu z nich zastanawia się, czy warto kupić poleasingowy pojazd.

 

Samochody poleasingowe – co trzeba o nich wiedzieć?

W Polsce jest wiele miejsc, w których można nabyć auta poleasingowe. Warszawa to doskonały przykład miasta, w którym funkcjonują salony takie jak np. Używane Jak Nowe specjalizujące się w sprzedaży samochodów z drugiej ręki. W ich ofercie nie brakuje również poleasingowych pojazdów – czyli takich, które przez kilka lat, zwykle od 3. do 4., były używane jako samochody firmowe. Są więc one stosunkowo nowe. Ogromną ich zaletą jest udokumentowane pochodzenie oraz historia serwisowa. Warto przypomnieć, że samochody udostępniane klientom w ramach umów leasingowych muszą być serwisowane wyłącznie a autoryzowanych salonach. Dużym atutem poleasingowych aut są atrakcyjne ceny.

 

Samochód poleasingowy – jak wybrać najlepszy?

Decydując się na zakup samochodu poelasingowego, trzeba przede wszystkim mieć na uwadze własne potrzeby i oczekiwania względem takiego pojazdu. Kierowcy zwykle mają swoje ulubione marki i modele, a także określony budżet przeznaczony na zakup. W celu zawarcia umowy kupna-sprzedaży najlepiej nawiązać współpracę ze sprawdzonym sprzedawcą, który ma doświadczenie w sprzedaży poleasingowych pojazdów i cieszy się zaufaniem klientów. Samochód powinien być w dobrym stanie technicznym. Wskazane jest też to, aby miał stosunkowo nieduży przebieg.

 

Samochód poleasingowy – czy warto go kupić?

Planując zakup używanego samochodu, zdecydowanie warto zastanowić się nad omawianą opcją. Auto poleasingowe to strzał w dziesiątkę, o ile jego stan prawny i techniczny nie wzbudza żadnych wątpliwości. Ważne jest też to, aby dopasować je do indywidualnych preferencji, np. innego pojazdu potrzebuje rodzina, a innego singiel poruszający się głównie po miejskich ulicach. Przed zawarciem umowy trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
wypadek

Co zrobić, kiedy masz kolizję lub stłuczkę za granicą?

Ford Focus III

Używany Ford Focus III – czy warto go kupić?