in

NOCO GB40, czyli koniec problemów z rozładowanym akumulatorem!

Ile to już rzazy padł komuś akumulator w samochodzie? Ilu kierowców miało problemy z rozruchem auta? To samo dotyczy motocykli, a i quady nie stanowią wyjątku. Na szczęście jest Jump Starter NOCO GB40. W naszym artykule opiszemy zasady jego działania oraz podstawowe zalety. Twoja bateria już nigdy Cię nie zawiedzie.

Jak działa Jump Starter do rozładowanego akumulatora?

Ogólnie rzecz biorąc, Jump Starter noco gb40 to zaawansowany powerbank, czyli przenośna bateria o stosunkowo dużej pojemności (1000 A). Posiada zabezpieczenie przed połączeniem nieiskrzącym i odwrotną polaryzacją. Ma do tego odpowiednią konstrukcję, dzięki której zapewnia możliwość awaryjnego rozruchu akumulatorów w samochodach osobowych i nie tylko. Jednocześnie NOCO GB40 to stosunkowo niewielkie urządzenie. Dzięki temu jest bardziej praktyczne niż typowy booster rozruchowy, który w niektórych przepadkach waży nawet… 20 kg.

Jak prawidłowo podpiąć Jump Starter? Zasada działania takiego powerbanku jest bardzo prosta. Oczywiście, powinien on być wcześniej naładowany. W każdym zestawie znajdują się kable rozruchowe, jak i instrukcja obsługi. Trzeba się z nią zapoznać, niemniej będzie tam napisane, aby podpiąć precyzyjne klemy dokładnie tak samo, jak to ma miejsce podczas bardziej tradycyjnych metod. Wówczas wykonujemy rozruch, delikatnie odpinamy klemy i po sprawie. W pełni naładowany Jump Starter GB40 pozwala na 20 odpaleń. Inny model natomiast, noco gb150, to litowy rozrusznik o prądzie znamionowym 3000 A. Oznacza to, że z jego pomocą można uruchomić aż 80 pojazdów.

Zalety przenośnego Jump Startera

Powyżej już widać pewne dość istotne zalety posiadania Jump Startera. To stosunkowo niewielkie i niezawodne urządzenie rozruchowe. Łatwo je przenieść w inne miejsce, zmieści się choćby w głównym schowku, gdzie zawsze będzie pod ręką. Naturalnie, nie każdy schowek samochodowy jest taki sam, a i poszczególne modele powerbanków różnią się pod tym względem. Trzeba więc dokładnie sprawdzić dane techniczne W każdym razie każdy kierowca bez trudu znajdzie odpowiednie miejsce na przechowywanie takiego urządzenia. Może się nawet okazać, że będzie miał możliwość podłączenia go do ciągłego ładowania w czasie jazdy. W takim wypadku model GB40 czy trochę mocniejszy noco gb50 będzie zawsze naładowany i gotowy do użycia w razie problemu z akumulatorem.

Dużym udogodnieniem NOCO GB40, jak i pozostałych modeli, jest wbudowana latarka LED 100 lumenów. W dodatku ma ona funkcję sygnału SOS oraz kilka innych trybów, które mogą być nieodzowne podczas awarii w środku nocy. Wszystko zadziała perfekcyjne również zimą, ponieważ taki powerbank może spełniać swoje zadanie nawet podczas mrozu. Zwłaszcza wadliwy akumulator w starszym samochodzie będzie potrzebował wspomagania w takich warunkach.

Czy NOCO GB40 pozwala naładować telefon komórkowy?

Oczywiście. Tani Jump Starter noco gb40 jest tak zaprojektowany, aby mógł posłużyć do ładowania urządzeń USB. Najnowsze modele umożliwiają połączenie dowolnego sprzętu z gniazdem tego typu. Smartfon, tablet, mobilna nawigacja GPS… Nie ma różnicy. Powerbank samochodowy to po prostu przenośne źródło zasilania na miarę XXI wieku. Warto go mieć w pobliżu. Dzięki niemu nigdy nie zabraknie Ci mocy. Sprawdzi się zarówno w przypadku silników diesla, jak i pozostałych. Siłą rzeczy zalecana pojemność silnika nie będzie taka sama dla wszystkich Jump Starterów, zatem i w tym wypadku trzeba zapoznać się z parametrami danego modelu.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Auto skup Warszawa

Co zrobić, jeśli auto skup oferuje zbyt niską cenę?

Co zrobić, jeśli auto skup oferuje zbyt niską cenę?