in

Mercedes-Benz EQC

Samochód Mercedes-Benz EQC to pierwsze auto z serii EQ. EQ czyli “Elektryczna Inteligencja”, hasło pochodzące od wartości marki Mercedes-Benz: emocji i inteligencji. Model EQC (zużycie energii w cyklu łączonym: 22,2 kWh/100 km; emisje CO2 w cyklu łączonym: 0 g/km; wartości wstępne) stanowi element rosnącej gamy elektrycznych Mercedesów, został stworzony aby spełniać wszystkie wymogi dotyczące napędu akumulatorowego.

Mercedes wśród aut elektrycznych

Samochodów elektrycznych, zarówno na polskim, jak i na światowym rynku wciąż przybywa. Elektroniczne pojazdy są przede wszystkim przyjazne dla środowiska, ale również przyjemniejsze w prowadzeniu oraz tańsze w eksploatacji, nic więc dziwnego, że coraz więcej kierowców decyduje się na ich zakup. Nie sposób jednak nie przyznać, że marka Mercedes-Benz wyróżnia się na tym polu.

Na pokładzie Mercedesów elektrycznych pojawiły się m.in. takie elementy jak: najnowsza generacja systemów wspomagających z nowymi funkcjami zarządzania jazdą w korku, klimatyzacja wstępna oraz system multimedialny MBUX. Na uwagę również zasługuje również szeroko zakrojony program testów zderzeniowych, jakie pojazdy przechodzą przed wypuszczeniem ich na rynek, surowe dodatkowe wymogi w zakresie bezpieczeństwa akumulatora i wszystkich elementów przewodzących prąd elektryczny czy wyjątkowo skutecznie wyciszona kabina. 

Design przyszłości

Mercedes EQC to auto, które ze wszystkich swoich składowych, zwraca również uwagę wyjątkowym wyglądem. Szczególnie wyróżniającym się elementem jest duży czarny panel łączący przednie lampy i grill. Jego górną krawędź tworzą włókna światłowodowe, które tworzą wizualny łącznik pomiędzy światłami dziennymi, a po zmroku tworzy on efektowny pas świetlny. Montowane już w standardzie reflektory MULTIBEAM LED otrzymały moduły i wypełnienie w czarnym kolorze z połyskującym wykończeniem. 

Inteligentne wyposażenie

Mercedes EQC posiada wiele usług z dziedziny elektromobilności, które sprawiają, że jest to auto wyprzedzające konkurencję pod tym względem.

  • Wstępna klimatyzacja – pozwala jeszcze przed podróżą schłodzić lub ogrzać wnętrze pojazdu;
  • Zoptymalizowana nawigacja dla modeli EQ – wylicza trasy w oparciu o najszybszy przejazd, jednak bierze pod uwagę najkrótszy czas ładowania, posiada również funkcję łatwego wyszukiwania stacji ładowania;
  • Mercedes Me Charge – usługa, która zapewnia wygodny dostęp do stacji licznych dostawców, nawet za granicą. 
  • System multimedialny MBUX – system wykorzystujący sztuczną inteligencję, wprowadzając użytkownika do zupełnie innowacyjnego świata informacji i rozrywki dzięki możliwości indywidualnego sterowania za pomocą głosu, gestów lub dotyku. 

EQC ze specjalną koncepcją bezpieczeństwa

EQC został wyposażony w systemy bezpieczeństwa Mercedes-Benz. Pakiet wspomagania bezpieczeństwa zawiera nowe funkcje, takie jak regulacja prędkości podczas zbliżania się do korka drogowego, system Active Distance Assist DISTRONIC zmniejszy prędkość pojazdu. Natomiast w przypadku zatoru na autostradzie system utrzymania pasa ruchu kieruje auto w kierunku krawędzi pasa, by zostawić przestrzeń dla pojazdów służb ratowniczych.

Kolejnym systemem zabezpieczającym jest mechaniczne zabezpieczenie akumulatora, dzięki umieszczeniu go w podłodze pojazdu i zabudowaniu w ramie, która ma za zadanie pochłaniać energię podczas zderzenia. Pomiędzy ramą a akumulatorem umieszczone zostały elementy, które będą absorbować dodatkowe siły w przypadku poważnego uderzenia w bok pojazdu. W przedniej części akumulatora natomiast zamontowano płytę ochronną, która jest w stanie zapobiec uszkodzeniom obcymi elementami. 

Opracowano również wielostopniową koncepcję ochrony na wypadek zderzenia. Jeśli dojdzie do kolizji, układ wysokonapięciowy zostanie automatycznie odłączony, w sposób odwracalny lub nie – w zależności od siły uderzenia i stopnia uszkodzenia pojazdu. Istnieją również punkty odcięcia, które pozwalają ręcznie odłączyć układ wysokonapięciowy, np. pracownikom służb ratowniczych.

Sprawdź ofertę Mercedesa EQC dostępną w MB Motors – autoryzowanym salonie samochodów marki Mercedes-Benz. Więcej informacji na: https://www.mbmotors.pl/samochody-osobowe/eqc/

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Kia Ceed – Jak wprowadziła zmiany w swoim modelu?

Gdzie ścigać się legalnie? Top 5 torów wyścigowych w Polsce