in

Kiedy warto ozonować samochód firmowy?

samochod firma

Wnętrze samochodu firmowego jest nieustannie narażone na niekorzystne oddziaływanie bakterii, wirusów, grzybów, roztoczy i innych drobnoustrojów chorobotwórczych. Żeby się ich pozbyć, warto je systematycznie dezynfekować. Jedną z najskuteczniejszych metod usuwania groźnych mikroorganizmów jest ozonowanie samochodów. Kiedy warto się na nie zdecydować? Jakie efekty daje?

Ozonowanie samochodów – dlaczego warto? Kiedy je wykonywać?

Samochody firmowe każdego miesiąca pokonują tysiące kilometrów. Są użytkowane przez różnych kierowców i przewożą różne ładunki. Dlatego zachowanie odpowiedniego poziomu czystości w ich wnętrzach jest kluczowe dla komfortu jazdy i bezpieczeństwa wykorzystujących je osób. To, co stwarza największe zagrożenie dla zdrowia kierowców i pasażerów, pozostaje jednak niewidoczne. To drobnoustroje chorobotwórcze – wirusy, bakterie, roztocza i grzyby, które bytują w kabinie oraz przewodach wentylacyjnych.

Żeby się ich pozbyć, nie wystarczy wyczyścić wnętrza. Trzeba zdecydować się na profesjonalne ozonowanie samochodów firmowych. Pozwala ono usunąć nie tylko groźne dla zdrowia człowieka drobnoustroje chorobotwórcze, ale również eliminuje brzydkie zapachy. W efekcie wnętrze samochodu jest zdezynfekowane i gotowe do intensywnego użytkowania. Co ważne, ozon jest naturalnym środkiem biobójczym, który szybko się utlenia. W efekcie z pojazdu można korzystać już po upływie pół godziny od zabiegu.

Ozon skutecznie usuwa drobnoustroje chorobotwórcze, jednak nie działa w nieskończoność. Dlatego ozonowanie samochodów należy przeprowadzać systematycznie – minimum raz na pół roku. Jeśli pojazd jest intensywnie eksploatowany, przewozi ładunki, które wydzielają specyficzne zapachy, lub korzysta z niego wielu kierowców, warto go dezynfekować nawet częściej, np. raz na kwartał, raz na dwa miesiące.

Ozonowanie samochodów to skuteczna metoda usuwania z wnętrz drobnoustrojów chorobotwórczych i brzydkich zapachów. Najlepsze rezultaty daje systematyczne przeprowadzanie zabiegów. Stanowi bowiem gwarancję czystości.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
santafe

Hyundai Santa Fe Hybrid i Plug-in Hybrid – klasa premium na przeciętną kieszeń

Wskazówki dotyczące podróży służbowych: Jak wybrać najlepszy samochód na wyjazd służbowy?