in

Czy powinieneś kupić nowy czy używany samochód?

Nowe aut każdemu z nas kojarzy się z ogromnym wydatkiem. Prawda jest jednak taka, że aktualnie nawet za nieduże pieniądze jesteśmy w stanie zakupić niedrogi samochód z salonu. Innym rozwiązaniem może być zakup wyższej klasy używanego pojazdu. Jak się można domyślić, zarówno jedna, jak i druga propozycja charakteryzuje się swoimi zaletami. Co warto wiedzieć na ten temat?

  • Samochód używany, czyli niższa cena, a zarazem niemałe ryzyko.
  • Nowy pojazd to marzenie wielu osób, a możliwość dowolnego skonfigurowania danego auta, tylko i wyłącznie zachęca do zakupu.
  • Wiele osób uważa, że pojazd z salonu nie może mieć żadnych minusów. Wady fabryczne, wysoka cena czy problemy z wyceną. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie są zalety zakupu używanego samochodu?

Na samym starcie trzeba wspomnieć o oszczędności pieniędzy, z jaką wiąże się zakup używanego samochodu. Aktualnie samo wyjechanie z salonu nowym autem sprawia, że jego cena rynkowa spada o około 15-20. Na tym nie koniec, w przypadku gdy masz do dyspozycji określoną kwotę, nieraz będzie tak, że pozwoli ci ona na zakup nowego samochodu z niższej półki lub używanego auta klasy premium. Wielu specjalistów motoryzacyjnych powie ci, że znacznie lepiej postawić na samochód dobrej marki mający kilka lat, aniżeli nowy pojazd z niższego segmentu. Warto także wspomnieć, że aktualnie nie brakuje propozycji, jakim są samochody używane z salonu, których stan zawsze stoi na najwyższym poziomie.

Wady zakupu używanego samochodu

Najważniejszą wadą zakupu używanego samochodu jest brak rzetelnych informacji na temat jego przeszłości. Na rynku nie brakuje oszustów, którzy będą robili absolutnie wszystko, aby zataić dane, które mogłyby sprawić, że zrezygnujesz z zakupu danego auta. Nie bez znaczenia są także długotrwałe poszukiwania, na które niejedna osoba po prostu nie ma czasu. Prawda jest jednak taka, że wszystkie te wady mogą zostać zniwelowane, jeśli postawisz na samochody używane z gwarancją, czyli zakup używanego auta z salonu.

Na co można liczyć kupując nowy samochód?

Nowy samochód to marzenie wiele osób. Przede wszystkim dlatego, że klient ma możliwość dowolnego skonfigurowania swojego auta. W związku z tym to tylko i wyłącznie od ciebie zależeć będzie, jakie funkcje czy wyposażenie znajdziesz w swoim pojeździe. Co więcej, auta prosto z salonu to dodatkowa gwarancja producenta, która sprawia, że nawet jeśli coś się popsuje, to koszt samej naprawy nie będą cię interesować, a na jej czas otrzymasz do swojej dyspozycji zastępcze auto takiej samej klasy. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że o swój nowy samochód jesteś w stanie zadbać w odpowiedni sposób. Systematyczne przeglądy, wymiany filtrów czy płynów, a także kontrola nad tym, kto naprawia twój samochód to wielkie zalety nowego pojazdu.

Dlaczego nie warto kupować nowego samochodu?

Największą wadą, która sprawia, że w dalszym ciągu niedużo osób decyduje się na zakup nowego samochodu, jest wysoka cena. W większości wypadków za zaledwie 70-75 procent katalogowej ceny danego auta, można zakupić dokładnie ten sam, dwuletni pojazd. Dokładna wycena nowych samochodów jest bardzo trudna, gdyż wpływa na nią to, jakie wyposażenie się wybierze. Równie istotną wadą jest ryzyko wad fabrycznych. Mimo tego, że auta produkowane są z pomocą zautomatyzowanych linii produkcyjnych, to dziesiątki tysięcy aut nie będą takie same.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
auto z usa

W czym może pomóc doświadczony importer aut z USA?

Czym różni się OC od AC?