in

Jakie opony wybrać do SUVa?

opony

Suv-y to samochody, które cieszą się niezwykle dużą popularnością w ostatnim czasie i biorąc pod uwagę ich sprzedaż, to jest naprawdę duża zarówno z salonów, jak i z drugiej ręki. Aby móc komfortowo poruszać się Suvem trzeba dbać o jego części. Jedną z ważnych kwestii są opony. Mają one wpływ na osiągi samochodu, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo jazdy.

Kilka słów o oponach letnich i zimowych

Opony w każdym samochodzie wymieniane są na dany sezon, przyjęło się, że wymianiamy opony na zimę i na lato. Różnice między oponami na lato, a oponami na zimę są fundamentalne. Są to przede wszystkim struktura, mieszanka kauczukowa, a także wzór bieżnika. Czym charakteryzują się tego rodzaju opony?

Opony zimowe – mają głęboki bieżnik, śnieg zimą dostaje się do środka, dzięki czemu koła mają lepszą przyczepność do podłoża. Z kolei śnieg, który jest ubity i jeszcze bardziej zwiększa przyczepność na drogach. Opony zimowe posiadają bieżnik, który składa się z tysięcy wąskich szczelin/rowków w blokadach bieżnika. Mają one za zadanie rozproszyć wodę i zwiększyć przyczepność na drodze.

Opony letnie, to opony, które zapewniają lepsze osiągi w sezonie letnim, zwłaszcza w ciepłych miesiącach. Mają dużo twardszą mieszankę kauczukową, która staje się miękka w wyższych temperaturach. Jest ona oczywiście umiarkowanie miękka. Dzięki temu opony mają możliwość dostosowania się do panujących warunków na drodze, czyli zarówno suchych jak i mokrych dróg. Mają one również wyższą sterowność pojazdu i mają wpływ na drogę hamowania.

Jakie opony, do jakiego modelu samochodu?

Nadal wahamy się, jakie opony kupić do Suv-a, a jakie do samochodu sportowego? Testy dowodzą, że różnice między poszczególnymi modelami opon są znaczne. Niekiedy wynikają z tego, że jedne firmy dysponują gorszymi technologiami i materiałami, a inne lepszymi. Aby dobrze dobrać opony, warto odwiedzić stronę: czesciauto24.pl. Znajdziemy tu wiele opon, które mogą mieć wpływ na nasze bezpieczeństwo podczas jazdy. Są to opony znanych i mniej znanych producentów, które cieszą się dobrą renomą. Jeśli ktoś jest w posiadaniu małego samochodu, nie wyda zbyt dużej ilości pieniędzy na ogumienie, ale jeśli posiada większe auto, to opony do Suv-a będą trochę droższe.

Ranking najlepszych opon do Suv-a

Wraz ze wzrostem popularności Suv-ów, rośnie również popyt na opony do tych samochodów. Oto kilka najlepszych propozycji opon dla dużych samochodów:

  • Federal Formoza,
  • Hankook Dynapro HP2 RA33,
  • Bridgestone Dueler H/P Sport,
  • Toyo Observe S944,
  • Dunlop Sport.

Inżynierowie tych modeli, zadbali o to, by konsumenci byli zadowoleni i są to najczęściej kupowane opony wśród opon do Suvów. Oczywiście ostatecznie to my zdecydujemy, czy opona ma być letnia, czy zimowa, a może uniwersalna, nie mniej jednak w sklepie czesciauto24.pl, znajdziemy również wygodną wyszukiwarkę i konfigurator. Możemy się posłużyć tymi narzędziami, aby móc dobrać najlepsze opony do swojego auta.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Jak przygotować kombajn do zimy?

Na co zwrócić uwagę kupując używane części samochodowe?