in

Prawo jazdy w UK po polsku

Niezależnie od regionu świata, prawo jazdy to dokument ułatwiający codzienne życie, zapewniający niezależność, a w przypadku wielu osób również najważniejsze narzędzie pracy. W celach zarobkowych wiele osób nadal udaje się do Wielkiej Brytanii i często staje przed wyzwaniem zdobycia uprawnień do kierowania pojazdami na wyspach. Dowiedz się, na czym polegają egzaminy i jak uzyskać prawo jazdy w UK po polsku!

Jak zrobić prawo jazdy w UK

Odpowiedź na pytanie, jak zrobić prawo jazdy w UK wymaga przede wszystkim poznania kluczowych przepisów. Istnieje kilka warunków – kandydat na prawo jazdy musi mieć ukończone 17 lat, jego stan zdrowia powinien umożliwiać bezpieczną jazdę, a choroby potencjalnie rzutujące na prowadzenie samochodu (np. epilepsja) powinny zostać zgłoszone. Przyszły kierowca powinien również odznaczać się odpowiednią sprawnością widzenia, a wady wzroku powyżej 0.5 dioptrii muszą być korygowane. W przypadku obcokrajowców bardzo ważny jest również przepis dotyczący minimalnego czasu zamieszkania na terenie Wielkiej Brytanii, który wynosi 185 dni. Wiele osób rozważających uzyskanie uprawnień do kierowania pojazdami na wyspach zastanawia się, czy można uzyskać prawo jazdy w UK po polsku. Sprawą kluczową jest oczywiście zdobycie odpowiednich umiejętności, z jednoczesnym gruntownym przygotowaniem na to, czego można spodziewać się w czasie egzaminów.

Prawo jazdy w UK po polsku

Każdy, kto zastanawia się jak zrobić prawo jazdy w UK, powinien w pierwszym kroku zapoznać się z kwestią tymczasowego prawa jazdy (oczywiście, jeśli jednocześnie spełnia wyżej wymienione kryteria). Provisional Driving Licence to obowiązkowy dokument dla każdego, kto chce zdobyć prawo jazdy w Wielkiej Brytanii, należy go okazać zarówno na egzaminie teoretycznym, jak i praktycznym. Na jakich zasadach funkcjonuje tymczasowe prawo jazdy?

  • można o nie wnioskować po ukończeniu 15 lat i 9 miesięcy,
  • umożliwia jazdę motorowerem lub lekkim quadem od 16 lat,
  • umożliwia jazdę pod nadzorem kierowcy, który ukończył 21 lat i przynajmniej od 3 lat ma prawo jazdy (niekoniecznie instruktora),
  • w przypadku nadzoru kierowcy bez specjalnych uprawnień nie można m.in. wjeżdżać na autostrady.

Uzyskanie Provisional Driving Licence wymaga wniesienia opłaty, wniosek można złożyć za pośrednictwem poczty lub przez Internet. Po uzyskaniu tymczasowego prawa jazdy można zacząć myśleć o egzaminach – mimo że kurs na prawo jazdy nie jest obowiązkowy w Wielkiej Brytanii, warto rozważyć udział w nim, zwłaszcza w przypadku problemów językowych.

Kurs na prawo jazdy w Wielkiej Brytanii

Jak już wspomniano, kurs na prawo jazdy nie jest wymogiem w Wielkiej Brytanii, nie trzeba korzystać z wcześniejszych lekcji i jak w przypadku polskich regulacji odbywać jazd w ramach ściśle określonej liczby godzin. Jednak dla każdego, kto zadaje sobie pytanie, czy można uzyskać prawo jazdy w UK po polsku, będzie to z pewnością bardzo pomocne szkolenie. Profesjonalne szkoły jazdy w Wielkiej Brytanii kompleksowo przygotowują osoby do egzaminów teoretycznych i praktycznych, nawet w przypadku pewnych oporów językowych. Dobre placówki są nastawione na dostarczenie wysokiej jakości materiałów, z tłumaczeniami i dodatkowymi wyjaśnieniami, a osoby szkolące pomagają rozwiać wątpliwości kandydata dotyczące jego znajomości angielskiego. Kurs na prawo jazdy w profesjonalnej szkole zapewnia również pomoc dwujęzycznych instruktorów, którzy wskazują, na co należy uważać i na co zwracają uwagę egzaminatorzy. Takie przygotowanie maksymalizuje szanse na pozytywne zaliczenie egzaminów już za pierwszym razem.

Jeżeli zastanawiasz się, jak zrobić prawo jazdy w UK po polsku i nie wiesz, od czego zacząć, zapraszamy na croydons.co.uk. Chętnie odpowiemy na pytania, a jeśli zechcesz, przygotujemy Cię do egzaminów nawet w przypadku słabej znajomości języka!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Wynajem długoterminowy pojazdów – rozwiewamy najczęstsze wątpliwości

Wypożyczalnia sportowych samochodów