in

Tuleje poliuretanowe – czym się charakteryzują i kiedy warto je zastosować? Poznaj naszą opinię

Tuleje to jedne z podstawowych elementów zawieszenia pojazdu. Odpowiadają one za tłumienie drgań. To znacząco przekłada się na komfort jazdy. Powszechnie stosuje się tuleje wykonane z gumy. Przybywa jednak również zwolenników materiału, jakim jest poliuretan. W dzisiejszym wpisie chcemy przyjrzeć się temu nieco bliżej i odpowiedzieć Ci, dlaczego tak jest. Czytając dalej, dowiesz się m.in. tego, czym charakteryzują się tuleje poliuretanowe oraz kiedy warto się na nie zdecydować.

Tuleje z poliuretanu – co je wyróżnia?

Tuleje poliuretanowe – jak sama nazwa wskazuje – wykonane są z poliuretanu. Jest to tworzywo sztuczne, które odznacza się bardzo cennymi właściwościami. Materiał ten jest przede wszystkim sztywniejszy niż guma. Jednocześnie nadal jednak wykazuje dużą elastyczność. To sprawia, że z powodzeniem może być stosowany jako część nadwozia.

Jego niezaprzeczalną zaletą jest zwiększona odporność na ścieranie, zrywanie i pękanie. Do tego też poliuretan się nie odkształca – nawet w przypadku działania dużej siły. W rezultacie wytworzone z niego elementy są dużo trwalsze, co przekłada się na ich długą żywotność.

Śmiało więc można uznać, że tuleje z poliuretanu są znacznie bardziej wytrzymałe niż tradycyjne rozwiązania, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza przy dużych obciążeniach. Do tego znacząco wpływają na pracę całego zawieszenia, zapewniając większą kontrolę nad autem. Po ich zastosowaniu zauważyć można m.in. to, że pojazd dużo szybciej reaguje na polecenia kierowcy.

Kiedy warto zdecydować się na tuleje poliuretanowe?

Pomimo licznych zalet zastosowanie tulei poliuretanowych nie zawsze okaże się właściwe. Trzeba bowiem mieć świadomość, z czym się to wiąże. Otóż uzyskane w ten sposób zawieszenie jest dużo sztywniejsze. Może wpłynąć to na komfort jazdy, gdyż drgania tłumione są w mniejszym stopniu. Jeśli więc chodzi o auto użytkowane głównie w celu codziennych dojazdów, ich montaż zależy tak naprawdę od preferencji użytkownika.

Tuleje z poliuretanu będą jednak niezastąpione wszędzie tam, gdzie liczy się trwałość i precyzja w kontroli nad autem. Wymienić tu można w szczególności jazdę torową, drifting czy też offroad. W każdym z tym przypadków pojazdy narażone są na bardzo intensywne użytkowanie i trudne warunki pracy. To może wymagać zaopatrzenia się w solidny i mocny materiał, jakim jest poliuretan.

Niemniej pamiętaj, że tworzywo to wytwarzane jest przez człowieka. Jego właściwości mogą więc znacznie różnić się w zależności od producenta. To właśnie dlatego decydując się na to rozwiązanie, należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych produktów. Solidne tuleje znajdziesz np. w e-sklepie https://poliuretany.olkusz.pl/. Dokonując zakupu, możesz mieć pewność, że otrzymasz produkt wysokiej jakości – i to w bardzo przystępnej cenie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Na co należy uważać podczas wynajmu samochodu zimą?

Naprawa zabudów samochodowych – Warto zlecić specjalistycznej firmie