in

Dlaczego przegląd samochodowy jest tak ważny? Kiedy go wykonać?

Przegląd samochodowy to ważne badanie, które sprzyja poprawie bezpieczeństwa na drogach, ale też pomaga wcześnie wykryć ryzyko powstania poważnych i kosztownych usterek. Dokonywanie regularnych, corocznych badań technicznych jest w Polsce obowiązkowe. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z karami finansowymi. Jeśli planujesz przegląd, rozważ serwis samochodowy w Nowym Sączu Premio FUX.

Zalety wykonywania regularnych przeglądów

Regularne i rzetelne przeglądy samochodów pozwalają na utrzymanie aut w nienagannej sprawności technicznej. To ważne dla bezpieczeństwa kierowców i pasażerów, ale również dla portfela właściciela pojazdu. Wczesne wykrycie wystąpienia potencjalnych usterek pozwala zminimalizować koszty naprawy i wymiany części. Dlaczego jeszcze przeglądy są tak ważne?

  • Poprawa wydajności silnika
  • Utrzymanie wartości samochodu
  • Oszczędność kosztów

Jakie elementy serwis samochodowy w Nowym Sączu sprawdzi podczas dokonywania przeglądu?

Podczas przeglądu mechanik w Nowym Sączu szczegółowo oceni stan techniczny samochodu, aby w ten sposób wykryć wszelkie obecnie występujące lub zbliżające się usterki.

Przegląd techniczny obejmuje:

  • sprawdzenie wszystkich układów mechanicznych;
  • sprawdzenie układów elektrycznych;
  • ocenę stanu zużycia części;
  • sprawdzenie oleju silnikowego i innych płynów;
  • sprawdzenie: opon, hamulców i zawieszenia.

Kiedy należy wykonać przegląd techniczny?

Jeśli kupiłeś nowy samochód, to pierwszy przegląd będziesz musiał wykonać przed upływem 3 lat od daty jego rejestracji. Kolejne badanie powinno się odbyć po 2 latach, a następne już regularnie, raz w roku.

Jeśli Twój samochód ma więcej niż 5 lat, to jesteś zobowiązany do dokonywania corocznych przeglądów technicznych.

Pozytywnie zakończone badanie zawsze zwieńczone jest wpisem do dowodu rejestracyjnego pojazdu. Znajduje się tam pieczątka stacji diagnostycznej, podpis diagnosty, termin wykonania badania oraz termin jego ważności.

Obecnie za brak przeglądu płaci się karę jedynie, jeśli zostaniesz zatrzymany przez policję. Funkcjonariusz może wówczas wystawić mandat w wysokości od 20 do 500 złotych lub zatrzymać dowód rejestracyjny i zlecić odholowanie samochodu. Wszystko zależy od faktycznego stanu pojazdu w opinii funkcjonariusza.

Serwis FUX – mechanik Nowy Sącz (zob. https://fux.com.pl/usluga/mechanika-samochodowa/) oferuje wykonywanie przeglądów technicznych pojazdów. To ważne badanie, które jest wymagane przez prawo. Dzięki niemu poprawia się bezpieczeństwo na drogach. Dokonywanie regularnych przeglądów technicznych sprzyja również zachowaniu pojazdów w dobrej kondycji technicznej, co podwyższa ich wartość i chroni przed nieprzewidzianymi wydatkami.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
pomoc drogowa

Wyposażenie pojazdu pomocy drogowej

Skuter elektryczny – tania i ekologiczna podróż