in

Awaria akumulatora – co robić, gdy auto nie chce odpalić?

Akumulator przestał działać lub rozładował się w najmniej spodziewanym momencie? To sytuacja, której obawia się każdy kierowca. Kontynuowanie jazdy z niedziałającym akumulatorem jest przecież niemożliwe. Czy taka niespodziewana sytuacja musi zmienić się w koszmar? Niekoniecznie. Istnieje pogotowie akumulatorowe, które ratuje z opresji.

Awaria akumulatora w Warszawie – co robić?

W przypadku problemów z akumulatorem pomoże pogotowie akumulatorowe w Warszawie. Na terenie Warszawy pracownicy są w stanie dotrzeć do klienta w krótkim czasie, a serwis akumulatorowy działa od poniedziałku do niedzieli. Wstępna konsultacja telefoniczna pozwoli ocenić sytuację i ustalić dogodną godzinę przyjazdu na miejsce awarii.

Mobilne pogotowie akumulatorowe (Warszawa) uratuje cię z opresji, kiedy akumulator odmówi posłuszeństwa. Nie musisz nigdzie dostarczać samochodu. Mechanicy zjawią się pod wskazanym adresem i niezwłocznie ci pomogą.

Po wymianie akumulatora badane jest napięcie ładowania alternatora w samochodzie. Jeśli natomiast akumulator wymaga ładowania – pogotowie akumulatorowe dostarczy ci akumulator zastępczy, by naładować twoje urządzenie.

Jeśli kupujesz nowy akumulator – pamiętaj o konieczności zdania zużytego urządzenia. Mówią o tym przepisy, a konkretnie Art.21 Ustawy o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz opłacie produktowej i depozytowej.

W jakich sytuacjach warto wezwać pogotowie akumulatorowe (Warszawa)?

Tak naprawdę warto skorzystać z usług pogotowia akumulatorowego zawsze, gdy masz problem z akumulatorem lub alternatorem. Głównym objawem takich problemów jest po prostu brak możliwości uruchomienia silnika. Mechanicy z pogotowia akumulatorowego dysponują urządzeniami rozruchowymi, które umożliwiają odpalenie auta w każdej sytuacji.

Niemniej problem z uruchomieniem silnika nie zawsze jest wynikiem awarii akumulatora. Przyczyną może być: uszkodzony rozrusznik, pompa paliwa, świece lub przepalony bezpiecznik. Wielokrotne próby uruchomienia silnika prowadzą natomiast do rozładowania akumulatora. A to przesłanka do tego, by wezwać pogotowie akumulatorowe.

Rozładowany akumulator to żaden problem dla mechaników. Jeśli akumulator jest bardzo rozładowany (gdy napięcie akumulatora spadnie poniżej 12V), to istnieje możliwość ładowania akumulatora prostownikiem lub zakupu nowego akumulatora. Oczywiście nowy akumulator będzie idealnie dopasowany do twojego auta, natomiast zużyty przekazany do utylizacji. Sklep z akumulatorami ma w swojej ofercie różne urządzenia, w tym: akumulatory kwasowe, akumulatory EFB i AGM przeznaczone do samochodów z systemem start-stop.

Po pogotowie warto zadzwonić również wtedy, gdy zauważysz zaburzenia w działaniu silnika – na przykład samochód działa nierówno i zauważalny jest brak mocy. Pamiętaj również, że akumulator może ulec uszkodzeniu wskutek złej eksploatacji. Pogotowie akumulatorowe znajdzie rozwiązania z każdej problematycznej sytuacji.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Co warto wiedzieć o ładowarkach budowlanych?

pomoc drogowa

Wyposażenie pojazdu pomocy drogowej