Złomowanie auta jest powszechną usługą, którą wykonuje się wtedy, kiedy samochód nie nadaje się już ani do użytkowania, ani do naprawy. Po wypadkach, zderzeniach z innymi pojazdami, kolizjach czy poważnych awariach bardzo często jest tak, że z auta nie ma co zbierać. Najlepszym rozwiązaniem jest wówczas oddanie pojazdu na złom. Jak najszybciej pozbyć się uszkodzonego samochodu?
Złomowanie auta – korzyści, jakich można się spodziewać po kasacji pojazdu
Złomowanie samochodów to nie tylko sposób na pozbycie się uszkodzonego pojazdu niepotrzebnie zajmującego miejsce na podwórku. To również dodatkowy zarobek, który pozwala podreperować domowy budżet. Korzystając ze złomowania, możemy odzyskać przynajmniej niewielką część pieniędzy, jakie przeznaczyliśmy wcześniej na zakup pojazdu.
Poza kwestią finansową warto wspomnieć, że złomowanie jest rozwiązaniem ekologicznym. Jest to też świetna forma recyklingu, ponieważ umożliwia ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza, a jednocześnie pozwala na odzyskanie stali czy aluminium, które można jeszcze wykorzystać.
Co należy zrobić przed oddaniem samochodu na złom?
Szrotowanie pojazdów jest najlepszą opcją na pozbycie się uszkodzonego, zardzewiałego i niesprawnego samochodu. Aby to zrobić, należy:
- znaleźć dobrą i kompetentną firmę oferującą złomowanie auta w Łodzi lub innych miastach, która ma doświadczenie, renomę, odpowiednie certyfikaty bądź licencje;
- skontaktować się z przedstawicielem firmy, opisując stan samochodu, podając jego markę, model, rok produkcj;
- przygotować odpowiednie dokumenty, w tym dowód rejestracyjny auta, dowód osobisty oraz – ewentualnie – umowę sprzedaży;
- zapoznać się z wyceną zaproponowaną przez pracownika firmy świadczącej usługę złomowania auta;
- usunąć z samochodu wszystkie osobiste rzeczy, niepotrzebne przedmioty itp.;
- udostępnić pojazd, by firma miała możliwość jego odebrania w ustalonym wcześniej terminie lub samodzielnie dostarczyć auto do punktu złomowania.
Po wykonaniu tych czynności spisuje się umowę z firmą, a także załatwia wszelkie formalności związane ze sprzedażą auta na części. Następnie wypłacana jest kwota wyliczona przez specjalistów zgodnie z obowiązującym cennikiem.
Szrotowanie pojazdów – tak czy nie?
Złomowanie aut cieszy się coraz większą popularnością. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na to, aby raz na zawsze pożegnać się ze starym, wysłużonym samochodem lub takim, który po wypadku nie nadaje się do regeneracji. Dzięki temu możemy nie tylko pozbyć się szrotu albo zadbać o środowisko, ale również zarobić parę groszy, które przydadzą się na inwestycję w nowy samochód.