in

Ozonowanie samochodu – samemu czy z pomocą serwisu?

Ozonowanie samochodu to proces dezynfekcji wnętrza auta z użyciem gazu, jakim jest ozon. Wcześniej ten zabieg był wykorzystywany chociażby w branży hotelarskiej czy medycznej, ale obecnie znajduje on coraz szersze zastosowanie. W dobie pandemii zabieg ten zyskał na popularności również w branży motoryzacyjnej. Użycie ozonu jako gazu umożliwia dotarcie do nawet najbardziej niedostępnych miejsc wewnątrz auta i skuteczne ich wyczyszczenie.

Korzyści z ozonowania samochodu

Do najważniejszych pozytywnych efektów ozonowania należą:

  •       usunięcie nieprzyjemnych zapachów,
  •       pozbycie się alergenów,
  •       sterylizacja i dezynfekcja powierzchni.

Równie ważny jest fakt, że ozonowanie jest bezpieczne dla podróżujących w aucie, a sam proces jest przyjazny dla środowiska naturalnego. Wchodząc w reakcję z substancjami w aucie, ozon się utlenia. W efekcie powstaje tlen, czyli gaz całkowicie nieszkodliwy.

Musimy tutaj tylko pamiętać, że ze względu na wysokie stężenie gazu, nie możemy przebywać wewnątrz auta podczas samego trwania ozonowania. Po wszystkim musimy dobrze je wywietrzyć i możemy ruszać w trasę.

Ozonować samemu czy w warsztacie?

Ozonowanie możemy wykonać samemu. Potrzebny jest jednak do tego specjalny generator. Jego koszt to około 2000-3000 złotych. Nie potrzebuje on już żadnych dodatkowych rzeczy. Generator ozonu zasysa powietrze z otoczenia i oddziałuje na nie wyładowaniami elektrycznymi lub z wykorzystaniem promieniowania ultrafioletowego.

Koszt ozonowania w wyspecjalizowanym serwisie to koszt w granicach do 150 złotych. Przez uchylone okno wprowadzony jest wężyk oraz włączony obieg wewnętrzny klimatyzacji. Okno jest uszczelniane. Czas trwania procesu zależy od poziomu zabrudzeń oraz rozmiarów auta. Może on trwać od 15 do 60 minut.

Więcej informacji znajdziemy pod adresem: https://autoglass.pl/ozonowanie-samochodu/. Autoglass oferuje ozonowanie klimatyzacji pojazdu oraz układu wentylacji. Cały proces trwa tylko 30 minut.

Jak więc widzimy, powierzenie naszego auta wyspecjalizowanemu serwisowi to oszczędność pieniędzy oraz czasu. Daje nam to też pewność, że wszystko zostanie wykonane profesjonalnie.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Rozkwit nowoczesnych form reklamy – ramka na tablice rejestracyjne i inne nietypowe rozwiązania

Rola i konserwacja sprężarki klimatyzacji w samochodzie